Lato w Kinie Światowid

Lato w Kinie Światowid
Fot. CSE Światowid

Zastanawiasz się jak miło spędzić ten wolny czas? Jak ominąć kilometrowe kolejki i korki? I jak ukryć się przed wszechobecnym upałem? Poznaj bogatą ofertę wakacyjną Kina Światowid! W tym roku przygotowało ono naprawdę ciekawe propozycje.

Szczególnie duży wybór będą miały rodziny z dziećmi. Przede wszystkim czeka Was długo wyczekiwany remake bajki Disneya z lat 90. – „Król Lew”. Sprawi on nie tylko przyjemność dzieciom, ale także dorosłym. Ta okazja cofnięcia się w przeszłość i jeszcze raz uronienia łzy przy śmierci Mufasy – nie może Was ominąć.

Jeżeli jednak zamiast zwierząt z afrykańskiej sawanny wolicie domowe pupile to „Sekretne życie zwierzaków domowych 2” jest filmem idealnym dla Was! W drugiej części tego kultowego już filmu, znajdziecie jeszcze więcej przygód i sekretnego życia słodkich zwierzaków. Ale czy tylko one prowadzą sekretne życie, jak tylko wyjdziemy z domu do pracy, szkoły czy na zakupy? A może robią to też zabawki?

Gdyby nie film „Toy story”, którego już czwartą część będziecie mogli oglądać w wakacyjnym kinie, pewnie nigdy nie pomyślelibyście o tym. Jeśli już o zabawkach mowa to, co bardziej rozwija wyobraźnie dzieci niż klocki?

Pierwszy raz w historii powstał film kinowy z zabawkami z uniwersum PLAYMOBIL®  już w sierpniu będzie wyświetlany „Playmobil: Film”.

Znajdzie się też coś dla fanów komiksowych bohaterów. W następstwie wydarzeń, jakie miały miejsce w filmie „Avengers: Koniec gry”, Spider-Man musi stawić czoła nowym zagrożeniom w świecie i zrobi to w filmie „Spider- man: Daleko od domu”.

Dorosłych widzów z kolei miło zachwyci długo wyczekiwana, najnowsza produkcja w reżyserii Quentina Tarantino – „Pewnego razu w Hollywood”. Zobaczyć w jednym filmie dwóch najprzystojniejszych aktorów – Leonardo DiCaprio i Brada Pitta – taka okazja może się już nie powtórzyć.

Fanów Jima Jarmuscha na pewno zadowoli jego nowy film – „Truposze nie umierają”. To czarna komedia, która opowiada o inwazji zombie na pewne amerykańskie miasteczko – czy nie brzmi cudownie?

Nie zapominajmy oczywiście o kinie polskim. Kino Światowid w tej kategorii przygotowało trzy świetne filmy. Pierwszy z nich to „Fighter” w reżyserii Konrada Maximiliana. To buzujące od adrenaliny kino walki, wypełnione akcją, emocjami i prawdziwą plejadą sław. W rolach głównych zobaczymy jedne z najbardziej pożądanych gwiazd ostatnich lat – Piotra Stramowskiego i Mikołaja Roznerskiego – w roli zawodników MMA.

Perełki polskiej sceny aktorskiej zobaczymy także w kolejnej produkcji – „Ja teraz kłamię”. Jak nominowana do Oscara Joanna Kulig, Agata Buzek, Maja Ostaszewska czy Robert Więckiewicz odnajdą się w metafizycznym thrillerze, z akcją rozgrywającą się w retro-futurystycznym świecie? Musicie przekonać się sami.

Jeśli zamiast do przeszłości macie ochotę przenieść się do przeszłości np. do średniowiecza, to film „Krew Boga” będzie idealnym wyborem. To posiadająca współczesny wymiar refleksja nad istotą wiary i kościoła, formą przypominająca serialowy hit „Gra o tron”.

Jak widać rozpiętość gatunkowa i tematyczna jest tak duża, że każdy znajdzie coś dla siebie. Kino Światowid zaprasza w wakacje.

Print Friendly, PDF & Email