#princessmelanie

#princessmelanie
Fot. @melaniegaydos (Instagram)

Nie ma bujnych włosów, śnieżnobiałych zębów ani pięknych długich paznokci. Przez jednych nazywana najbrzydszą modelką świata, dla drugich jest wielkim odkryciem i inspiracją. Nietypową urodę Melanie Gaydos pokochał niejeden fotograf i twórca.

Melanie Gaydos, 28-letnia Amerykanka, od dziecka choruje na hipohydrotyczną dysplazję ektodermalną. Jest to grupa zaburzeń rozwojowych uwarunkowanych genetycznie, objawiających się nieprawidłowo wykształconymi strukturami pochodzenia ektodermalnego: zębami, włosami, paznokciami i gruczołami skórnymi. Melanie niełatwe dzieciństwo spędziła w Connecticut, a później przeprowadziła się do Nowego Jorku, aby studiować sztukę na Pratt Institute. Ludzie często przez jej wygląd myśleli, że ma raka albo podejrzewali ją o upośledzenie umysłowe. Do zainteresowania się światem mody namówił ją chłopak. Miała to być tylko zabawa. Zaczęło się od wymieniania e-maili z jednym z fotografów, który następnie zaproponował, aby mu pozowała. Melanie zgodziła się i tak powstała jej pierwsza sesja zdjęciowa. Konsekwencją było założenie konta na stronie dla amatorskich modelek — ModelMayhem.com. W wywiadach wielokrotnie powtarzała, że jako modelka nie chciała udowodnić czegoś innym. Chciała zrobić coś dla siebie. Jednak z czasem zrozumiała, że coś, co miało pomóc jej, stało się również inspiracją dla innych i sprawiło, że ludzie czują się lepiej w swojej skórze.

W jej portfolio znajdziemy wiele intrygujących sesji zdjęciowych, za którymi stoją wielcy fotografowie, m.in. Tim Walker. Jej twarz można było podziwiać m.in. na okładce „Katblut Magazine” i na stronach wielu innych magazynów modowych m.in. „Vogue Italia”. Wystąpiła w teledyskach m.in. do piosenek: „Mein Herz brennt” (Rammstein), „SOMA” (Bruno Levy), a także „Atman” (Skruncha-roo). Zagrała też w filmach: „The Third Sister”, „Lost Penny” i „Naznaczony: Ostatni klucz” jako mroczny anioł. Co więcej, na swoim Instagramie Melanie poinformowała o nowym filmie z jej udziałem – „Tous les dieux du ciel”. Melanie była również bohaterką jednego z odcinków medycznego talk show „The Doctors”, w którym została poddana zabiegowi stomatologicznemu, i w wieku 26 lat otrzymała protezę. Jednak po ośmiu miesiącach zrezygnowała z jej noszenia. Stwierdziła bowiem, że czuła się niekomfortowo, przez te wszystkie lata nauczyła się żyć bez zębów i nie potrzebuje ich.

Swoim wyjątkowym wyglądem Melanie zainspirowała nawet „polskiego księcia ciemności” – Nergala. Muzyk zatrudnił ją do sesji promującej nową płytę jego zespołu Behemoth pt. „I Loved you at your darkest”. Modelka nawet pochwaliła się współpracą z Adamem „Nergalem” Darskim, zamieszczając na Instagramie zdjęcia z premiery wystawy.

Jedno jest pewne: obok tej dziewczyny nie można przejść obojętnie. Jej wygląd czyni ją niepowtarzalną, a ona sama nie martwi się tym, że różni się od pozostałych. Na Instagramie swoje zdjęcia często oznacza hasztagiem #princessmelanie, co mówi samo przez się.

Źródła: Instagram (@melaniegaydos), filmweb.pl
Fot. @melaniegaydos (Instagram)
Print Friendly, PDF & Email