Aimee, Viktoria, Mara, czyli o niepełnosprawności w świecie mody

Aimee, Viktoria, Mara, czyli o niepełnosprawności w świecie mody
Fot. Adminstrator

Przez ostatnie tygodnie zapoznawaliśmy Was z historiami osób, które mimo swej niepełnosprawności podbiły branżę mody. Okazało się, że nie są one „dziwne” i „nienormalne”, ale są „wyjątkowe” i „piękne na swój sposób”.

Każdy z naszych bohaterów jest inny. Poznaliśmy Aimee Mullins i Viktorię Modestę – piękne kobiety, którym życie odebrało nogi, bliźniaczki Larę i Marę Bawar oraz Winnie Harlow, których kolor skóry tak bardzo odbiega od normy. Bohaterką jednego z artykułów była też Jamie Brewer, która stała się pierwszą kobietą z zespołem Downa, chodzącą po czerwonym dywanie na New York Fashion Week. Swoją odmiennością zaimponowały nam też Melanie Gaydos i Moffy. Sinéad Burke pokazała nam, że nie trzeba mieć dużego wzrostu, żeby dużo osiągnąć. Z kolei Paweł Majerczyk zaskoczył nas sposobem projektowania, wykorzystując do tego usta. No i w końcu chyba najbardziej pozytywna osoba na świecie – Adrianna Zawadzińska, która przekonała nas, że to wszystko jest stanem umysłu, a to czy, jesteśmy szczęśliwi i ile osiągniemy, zależy tylko od nas samych.

Jeśli przegapiłeś któryś z artykułów, musisz to nadrobić! Dołączamy listę, gdzie możesz nadal je przeczytać i poznać fascynujące sylwetki osób z niepełnosprawnościami.

Podobał Ci się cykl? Zainteresowały Cię zamieszczone w nim historie i forma, w której były przedstawione? A może masz pomysł na to, kto mógłby być kolejnym jego bohaterem? Daj znać, a my zastanowimy się nad jego wznowieniem.

Print Friendly, PDF & Email