Baltic Identity Film Tour

Baltic Identity Film Tour
Fot. nadesłane

Zastanawiałeś się kiedyś czy region, w którym powstał film ma wpływ na jego treść? Co łączy filmy stworzone przez mieszkańców nadbałtyckich krajów? 26 czerwca o godz. 18:00 Kino Światowid zaprasza na projekcję w ramach „Baltic Identity Film Tour”!

„Baltic Identity Film Tour” to zestaw 8 filmów krótkometrażowych z nadbałtyckich krajów: Niemiec, Litwy, Szwecji oraz Polski. Filmy zostały wybrane na międzynarodowej konferencji i będą wyświetlane we wszystkich krajach partnerskich, w tym 8 z nich również w Kinie Światowid. Ich tematem przewodnim jest tożsamość mieszkańców regionu Morza Bałtyckiego.

Pokaz jest realizowany w ramach projektu FilmNet South Baltic Film & Culture Network, w którym partnerem wiodącym jest Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Projekt zapewnia funkcjonowanie w ramach sieci współpracujących ze sobą instytucji z różnych krajów. Przyczyni się to do wymiany doświadczeń i transferu wiedzy pomiędzy instytucjami partnerskimi poprzez dzielenie się doświadczeniem.
Po projekcji filmów odbędzie się dyskusja, którą poprowadzi dr hab. Krzysztof Kornacki – profesor Uniwersytetu Gdańskiego, filmoznawca i Kierownik katedry Wiedzy o Filmie i Kulturze Audiowizualnej.

Uczestniczyć będą w niej specjaliści z dziedziny socjologii, filmoznawstwa i wiedzy o kulturze. Pierwszym z nich jest dr Agata Bachórz – socjolożka oraz członkini zespołu Pomorskiego centrum Badań nad Kulturą UG. Wiedzą o filmach skandynawskich podzieli się z nami dr Sebastian Jakub Konefał – filmoznawca i znawca kinematografii krajów skandynawskich. Z kolei kwestie kulturowe poruszy dr Magdalena Sacha – kulturoznawczyni naukowo zajmująca się m.in. regionalistyką oraz pograniczami kulturowymi.

Wydarzenie odbędzie się 26 czerwca 2019 r. o godz. 18:00 w sali kameralnej Kina Światowid. Wstęp wolny (bezpłatne wejściówki czekają do odbioru w kasie kina).

Print Friendly, PDF & Email