Gdańsk: Spotkania z Polskim Językiem Migowym

Gdańsk: Spotkania z Polskim Językiem Migowym
Fot. nadesłane

Projektornia Gdańskiego Archipelagu Kultury we współpracy ze stowarzyszeniem Okno na Świat zaprasza na spotkania z Polskim Językiem Migowym. Uczestnicy poznają podstawowe znaki języka migowego oraz kulturę osób głuchych. Zajęcia odbywają się w ramach projektu „Niema Opera vol. 2”. Pierwsze spotkanie już we wtorek, 7 czerwca o godz. 17.30. Udział jest nieodpłatny, obowiązują zapisy.

Zajęcia mają charakter familijny – poprowadzi je Piotr Bronk wraz z synem Gustawem.

Terminy:

  • 7 czerwca, godz. 17:30-18:45
  • 14 czerwca, godz. 17:30-18:45
  • 21 czerwca, godz. 17:30-18:45
  • 28 czerwca, godz. 17:30-18:45

Miejsce: Projektornia Gak, ul. Dworska 29A, 80-506 Gdańsk Brzeźno

Obowiązują zapisy: projektorniagak@gak.gda.pltel. 58 343 46 91

Zajęcia odbywają się w ramach projektu „Niema Opera vol. 2”. To już druga edycja działań mających na celu łączenie dwóch rzeczywistości: świata głuchych, ze światem słyszących.

Jest to interdyscyplinarny projekt edukacyjny, który posługując się sztuką jako narzędziem, stwarza pole do wzajemnego kontaktu i zrozumienia osobom o odmiennej percepcji odbioru rzeczywistości.

Czym wyróżnia się „Niema Opera”?

Jest to projekt, który przy pomocy języka migowego oraz języka teatru przedstawi opowieść uczestników z niepełnosprawnością słuchową o ich wrażliwości oraz o tym jak postrzegają otaczający świat. Rzeczywistość jest w znacznej mierze zdefiniowana i opisana przez osoby słyszące i przez pryzmat w jaki doświadczają różnych zjawisk i wyzwań dnia codziennego. „Niema opera” stwarza przestrzeń do ukazania świata oczami osób z niepełnosprawnością, co stanowić będzie wartościowe doświadczenie zarówno dla uczestników działań warsztatowych jak i dla publiczności, która zobaczy finałowe widowisko. W roku poprzednim za jego reżyserię odpowiedzialny był Tomasz Valldal Czarnecki – znany i doceniany wśród trójmiejskiej publiczności aktor i reżyser, który w unikalnym dla siebie stylu potrafi poruszyć serce i wrażliwość odbiorców swoich widowisk.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego oraz programu Kultura Dostępna

Print Friendly, PDF & Email