Śniadanie wielkanocne dla potrzebujących

Śniadanie wielkanocne dla potrzebujących
Fot. Pixabay

W sobotę, 30 marca o godzinie 12.00 na placu przy ul. Szerokiej 106, w okolicy Bazyliki Św. Mikołaja, odbędzie się tradycyjne śniadanie wielkanocne dla osób potrzebujących i ubogich. Wspólnie przygotują je: Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie „Górka” w Gdańsku, Polska Izba Restauratorów i Hotelarzy oraz Szczep Bór Hufca ZHP Gdańsk-Śródmieście. W wydarzeniu udział weźmie Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

– Święta Wielkanocne to dla wielu radosny czas spotkań z najbliższymi. W tym okresie nie możemy jednak zapomnieć o potrzebujących, ludziach, którzy spędzą ten czas w samotności – mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. – Nasze wspólne, gdańskie śniadanie wielkanocne dla niektórych może być jedyną okazją do spędzania czasu razem. 

W tym roku na potrzebujących czekać będą tradycyjne świąteczne potrawy, a wśród nich około 1,5 tys. jaj, ale także bigos, żurek, biała kiełbasa, a także wielkanocne ciasta. Przygotowano również około dwóch tysięcy konserw.

– Stół wielkanocny ma nas wszystkich połączyć. Bo nikt nie jest tak biedny, aby nie pomógł drugiemu i tak bogaty, aby nie potrzebował pomocy drugiego człowieka – mówi radny Piotr Dzik, organizator spotkania Wielkanocnego. – W Wielką Sobotę, podarujmy sobie chwilę na bycie razem z drugim człowiekiem. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gdańska.

Śniadanie odbędzie się w postawionym na tę okazję namiocie, w którym zostaną ustawione stoły i ławki. Wydarzenie rozpocznie się od tradycyjnego poświęcenia pokarmów.

Pomoc dla potrzebujących „na wynos”

Dla potrzebujących przygotowano także ponad 500 paczek z żywnością, które będą rozdawane podczas śniadania.  

Duszpasterstwo Akademickie „Górka” z kolei przygotowało około 750 paczek z produktami spożywczymi, ubraniami i bielizną, a także artykułami higienicznymi, które przekazywane będą do ośrodków pomocy, takich jak schroniska dla osób w bezdomności czy domy samotnych matek. Duszpasterstwo zachęca do wsparcia inicjatywy na konto Klasztoru oo. Dominikanów.

Print Friendly, PDF & Email