Gdańsk: Bieg po Nowe Życie - Pomorze na TAK. W piątek, 20 października start w Głównym Mieście

Gdańsk: Bieg po Nowe Życie - Pomorze na TAK. W piątek, 20 października start w Głównym Mieście
Fot. mat. prasowe

Uczestnicy Biegu po Nowe Życie przemaszerują trasą od Bramy Zielonej do Bramy Złotej i z powrotem promując dawstwo i transplantacje narządów. Symboliczny marsz ma pokazać, że osoby po przeszczepieniu cieszą się pełnią życia.

W związku z organizacją wydarzenia 20 października 2023 od godz. 8.00 do 21.00 wystąpią utrudnienia w ruchu pieszych na Długim Targu i ulicy Długiej w Gdańsku.

Kto weźmie udział w Biegu po nowe życie?

– Są sprawni, uśmiechnięci, gotowi na wyzwania, dostali drugie życie, które pozwala im spełniać nowe marzenia – mówi o najważniejszych uczestnikach wydarzenia jego dyrektor Arkadiusz Pilarz. 

Obok osób po przeszczepieniu w Biegu wezmą udział lekarze transplantolodzy i koordynatorzy transplantacyjni, którzy w Gdańsku spotykają się na XVI Kongresie Polskiego Towarzystwa Transplantacyjnego. Swój udział potwierdzili także znani sportowcy związani w Gdańskiem: Dariusz Michalczewski, Artur Siódmiak, Mariusz Wlazły, Adam Korol, Piotr Myszka, Piotr Tarnawski, Radosław Michalski, Aleksandra Kobielak, Przemysław Miarczyński i Adriana Dadci-Smoliniec. 

Transplantacja to nowe życie, uczestnicy biegu chcą to pokazać.

– Ruszyć do przodu w Biegu po Nowe Życie to nie tylko wyraz determinacji osób po transplantacji, ale również solidarności i wspólnoty wszystkich zaangażowanych – mówi Piotr Borawski, zastępca prezydent Gdańska, uczestnik biegu w Warszawie i Gdańsku. – Cieszę się, że tak ważne wydarzenie dla polskiej transplantologii odbędzie się właśnie u nas, mieście równości i solidarności.

– Dzięki Biegowi po Nowe Życie my lekarze możemy zobaczyć, jak nasi pacjenci po transplantacji wracają do zdrowia i mogą wystartować w wydarzeniu, które przecież ma, przynajmniej w części sportowy charakter – mówi Maciej Urlik, koordynator programu przeszczepiania płuc w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu. – Te osoby utwierdzają nas w przekonaniu, że to co robimy jest skuteczne, dlatego spotkanie z nimi to dla mnie największa wartość. 

– Startując chciałbym pokazać co może zdziałać transplantacja u osoby chorej, jak można znowu stać się aktywnym – przekonuje Jacek Konat, który żyje z nowym sercem. Dla niego start w Gdańsku będzie ósmym w Biegu po Nowe Życie.

Zespół Łzy zagra dla uczestników biegu. Uwaga na utrudnienia w ruchu

Dla uczestników i wszystkich tych, którzy przyjdą kibicować startującym, zagra zespół Łzy. 26 października zeszłego roku z okazji Światowego Dnia Donacji i Transplantacji odbyła się premiera piosenki „Całe życie TAK” skomponowanej przez ŁZY specjalnie dla Biegu po Nowe Życie. Zdjęcia do teledysku były kręcone podczas 21. edycji wydarzenia w Wiśle. 

Program „Biegu po Nowe ŻyciePomorze na TAK”

Miejsce wydarzenia – Gdańsk, Długi Targ / ul. Długa – 20 października 2023

  • 15.30 – rozpoczęcie wydarzenia – otwarcie
  • 15.40 – prezentacja uczestników – osób po przeszczepieniu – wejście na scenę
  • 15.45 – START pierwszego uczestnika /kolejne starty co 15 sekund/
  • 18.30 – wręczenie pucharów dla najlepszych

W związku z organizacją wydarzenia pod nazwą Bieg po Nowe Życie 20 października 2023 w godzinach od 8.00 do 21.00 wystąpią utrudnienia w ruchu pieszych na Długim Targu i ulicy Długiej w Gdańsku.

Na zdjęciu: Jacek Konat na trasie 22. Biegu po Nowe Życie. – Startując chciałbym pokazać, co może zdziałać transplantacja u osoby chorej, jak można znowu stać się aktywnym – mówi Jacek Konat, który żyje z nowym sercem. Dla niego start w Gdańsku będzie ósmym w Biegu po Nowe Życie.

Print Friendly, PDF & Email