Co jest? Koncert na rzece

Fot. Mateusz Misztal

Stowarzyszenie Kulturalne „Co Jest?” zorganizowało koncert na rzece Elbląg. W piątek z Przystani Grupy Wodnej wypłynął Wishlake, a wraz z nim dźwięki jego muzyki.


KLIKNIJ W ZDJĘCIE GŁÓWNE I ZOBACZ FOTORELACJĘ Z WYDARZENIA

Wishlake (Kamil Zawiślak) zagrał i zaśpiewał płynąc na drewnianej platformie ciągniętej przez łódź motorową. Na kajakach i rowerach wodnych dołączyli do niego elblążanie.

Stowarzyszenie „Co Jest?” połączyło rekreacją wodną z muzyką. I połączenie to wyszło bardzo dobrze, bo przyciągnęło publiczność zarówno na wodzie jak i na lądzie.

Koncert trwał niewiele ponad godzinę. Gdy zbliżał się do końca, publiczność wcale nie miała dosyć, i namówiła artystę na jeszcze jeden utwór.

Wishlake, czyli Kamil Zawiślak to wokalista, producent, a także pianista w nagradzanym trójmiejskim zespole Quantum Trio, z którym nagrał już cztery płyty. Ukończył konserwatorium w klasie fortepianu jazzowego w Rotterdamie.

W 2022 r. premierę miał jego album „Drowning”, z singlami „Let Me Go” (w teledysku w roli głównej wystąpili aktorzy Nikodem i Tymoteusz Rozbiccy) i „I Could Be Yours” oraz „Love War”. Na koncie ma epkę „Five Contemporary Songs” i album „Wait For Us”, gdzie śpiewał m. in. z Dawidem Podsiadło. Jest także twórcą projektu 20/20, w którym to śpiewa teksty polskich poetów dwudziestolecia międzywojennego w nowoczesnych, popowych aranżacjach.

Koncert zrealizowany został w ramach projektu Kiosk Kultury | Rzeka finansowanego przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Print Friendly, PDF & Email