Rekonstrukcja kciuka w Szpitalu Miejskim św. Jana Pawła II w Elblągu

Rekonstrukcja kciuka w Szpitalu Miejskim św. Jana Pawła II w Elblągu
Fot. Pixabay / zdj. ilustracyjne

13 marca do Pododdziału Chirurgii Ręki Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu trafił pacjent z pourazowym ubytkiem kciuka lewej ręki. Przeprowadzona rekonstrukcja przebiegła pomyślnie.

Latem (4 sierpnia 2022 r.) pan S. S. przystąpił do pracy przy wytaczarce. Przy włączonym urządzeniu chciał sprawdzić, czy dobra jest powierzchnia obrabianego przedmiotu. Wytaczarka wciągnęła kciuka ręki lewej. Wezwano karetkę pogotowia i w szpitalu mocno poturbowany kciuk nadawał się tylko do amputacji.

Pacjent szukał dla siebie pomocy. I wtedy skontaktował się z lekarzem Mirosławem Kulmaczewskim specjalistą ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Po przeprowadzonej konsultacji lekarz zaproponował zabieg, który polegał na rekonstrukcji kciuka lewego poprzez przeszczep palca ze stopy prawej. Pacjent wyraził zgodę i zabieg wykonano 14 marca. Jak informuje elbląski szpital – operacja przebiegła bez powikłań. Jest to kolejna tak spektakularna, mikrochirurgiczna i unikatowa na skalę kraju operacja przeprowadzona przez lekarza Mirosława Kulmaczewskiego.

Pacjent po rekonstrukcji kciuka czuje się dobrze i jest pełen nadziei na pełne wyzdrowienie. Dziś (26 marca) został wypisany do domu w stanie dobrym.

Szpital Miejski św. Jana Pawła II w Elblągu / oprac. red.
Print Friendly, PDF & Email