Zimą w TVP serial dokumentalny o aktorach Teatru ITAN

Zimą w TVP serial dokumentalny o aktorach Teatru ITAN
Fot. Adminstrator

„Pasjonaci” to trzynastoodcinkowy dokument fabularyzowany opowiadający historię osób niewidomych i niedowidzących – aktorów Integracyjnego Teatru Aktora Niewidomego Teatru (ITAN) w Krakowie. Seria to trzynaście różnych historii życiowych – każda z nich jest inna, każda zwraca uwagę na inny problem, z jakim borykają się osoby z niepełnosprawnościami.

Teatr ITAN przełamuje granice twórczości amatorskiej i możliwości osób niepełnosprawnych wzrokowo. Prowadzi tym samym do integracji profesjonalistów z amatorami, seniorów z młodzieżą – w niezwykłym miejscu, jakim jest scena. Ideą przewodnią cyklu jest pokazanie, że osoba z niepełnosprawnością może uprawiać zawód aktora, a co więcej – jest to praktyka, która wzbogaca twórczość artystyczną i przyczynia się do rozwoju społeczeństwa integracyjnego.

Bohaterami serii będą aktorzy Teatru ITAN, ich bliscy i przyjaciele oraz profesjonalni aktorzy, m.in. Dorota Pomykała i Tadeusz Huk, pomagający osobom niepełnosprawnym poznać kunszt pracy scenicznej.

Serię reżyseruje jej pomysłodawca Artur Dziurman – jednocześnie założyciel Teatru ITAN – jedynej w Polsce profesjonalnej sceny skupiającej osoby niewidome.

Serial na antenie TVP 2 pojawiać się będzie w soboty. Pierwsze dwa odcinki 28 grudnia o godz. 11:55 i 12:30.

Źródło: mat. prasowe TVP
Fot. Teatr ITAN (Facebook)
Print Friendly, PDF & Email