Kraków organizuje ferie dla dzieci z niepełnosprawnościami

Kraków organizuje ferie dla dzieci z niepełnosprawnościami

Profesjonalna opieka, a także zajęcia sportowe, plastyczno-ceramiczne, warsztaty kulinarne, dziennikarskie, muzyczne oraz wycieczki i zabawy na świeżym powietrzu – Kraków zaprasza dzieci z niepełnosprawnościami na bezpłatne ferie w mieście.

W zaproponowanej przez miasto, wakacyjnej akcji „Lato w mieście dla dzieci z niepełnosprawnościami 2019”, wzięło udział ponad sto dzieci z różnymi schorzeniami i dysfunkcjami, między innymi neurologicznymi i ruchowymi. Młodzi krakowianie korzystali z licznych, atrakcyjnych zajęć, mieli zapewnioną profesjonalną opiekę, uczyli się samodzielności i mieli okazję do integracji. Organizacja wypoczynku dostosowanego do potrzeb osób z niepełnosprawnościami to mnóstwo korzyści dla dzieci, a także wymierna pomoc i wytchnienie dla rodziców opiekującymi się nimi na co dzień.

W tym roku po raz pierwszy dzieci z niepełnosprawnościami mogą wziąć udział w przygotowanej przez miasto, zimowej edycji akcji. Pora więc na „Zimę w mieście dla dzieci z niepełnosprawnościami 2020”.

Jak zapewnia miasto, akcja „Zima w mieście dla dzieci z niepełnosprawnościami 2020” to:

  • profesjonalna opieka;
  • zajęcia sportowe, plastyczno-ceramiczne, literackie, warsztaty kulinarne, dziennikarskie, muzyczne, a także wycieczka do radia, seans filmowy i zabawy na świeżym powietrzu;
  • odbiór i transport dzieci z trzech wyznaczonych miejsc w różnych częściach Krakowa do miejsca organizacji ferii oraz transport powrotny – wraz z opieką w trakcie przejazdów;
  • posiłki (drugie śniadanie, obiad, podwieczorek);
  • opieka medyczna.

– Do udziału w przedsięwzięciu zapraszamy dzieci z niepełnosprawnościami w wieku szkolnym ze szkół podstawowych, szkół integracyjnych, ośrodków szkolno-wychowawczych i szkół specjalnych. W feriach mogą wziąć udział dzieci, które są w stanie uczestniczyć w tego rodzaju wypoczynku i zajęciach bez udziału rodzica czy opiekuna – zaznaczają organizatorzy.

Ferie zostały podzielone na dwa turnusy:

  • I turnus: 27–31 stycznia, w godzinach: 8:00–16:00;
  • II turnus: 3–7 lutego,w godzinach: 8:00–16:00.

Akcja „Zima w mieście dla dzieci z niepełnosprawnościami 2020” będzie odbywać się w Kärcher Hali Cracovii – Centrum Sportu Osób Niepełnosprawnych.

Dla uczestników udział w akcji „Zima w mieście dla dzieci z niepełnosprawnościami 2020” jest bezpłatny – koszty pokrywa Gmina Miejska Kraków.

Zapisy rozpoczynają się 13 stycznia, pod numerem telefonu 609 915 005 lub mailowo: polkolonie@polandbusinessrun.pl. Zapisy potrwają do wyczerpania limitu miejsc.

Realizacja akcji „Zima w mieście dla dzieci z niepełnosprawnościami 2020” koordynowana jest przez Referat ds. Problematyki Osób z Niepełnosprawnościami Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa.

Źródło: UM Kraków
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl