Kraków: Webinar – jak pedagogika Montessori wspiera dziecko i jego rodzinę?

Kraków: Webinar – jak pedagogika Montessori wspiera dziecko i jego rodzinę?
Fot. Caleb Oquendo/Pexels

Fundacja Wspierania Idei Marii Montessori „Ziarnko Maku” w Krakowie zaprasza na webinar pt. Jak pedagogika Montessori wspiera dziecko i jego rodzinę?

Webinar realizowany jest w ramach zadanie publicznego pn. „Kształtowanie kompetencji psychospołecznych wśród rodzin z Gminy Miejskiej Kraków – Kompetentna rodzina – kompetentne dziecko, Kształtowanie umiejętności psychospołecznych wśród rodzin.”

Spotkanie poprowadzi wyjątkowa specjalistka w zakresie Pedagogiki Montessori – Ewa Nikołajew-Wieczorowska.

Podczas webinaru uczestnicy porozmawiają o Pedagogice Montessori, a w szczególności o tym:

  • jak wpływa na rozwijanie potencjału dziecka, w tym dzieci z niepełnosprawnościami,
  • jak w nasze codzienne, domowe życie możemy wprowadzić jej zasady,
  • jak zaaranżowanie przestrzeni domu może wspierać rozwój dzieci.

Organizatorzy serdecznie zapraszają do dołączenia.

Gościni: Ewa Nikołajew-Wieczorowska Absolwentka studiów podyplomowych sygnowanych przez AMI (dyplom 523/1993). Pedagog terapeuta z ponad 30-letnim doświadczeniem w pracy metodą Montessori, pedagog specjalny, wykładowca, muzyk. Założycielka Centrum Uśmiechu Dziecka – pierwszego prywatnego ośrodka terapeutyczno – edukacyjnego, w którym wiodącą rolę odgrywała pedagogika Montessori. Założycielka „CUDu Montessori” – firmy szkoleniowej zajmującej się prowadzeniem studiów podyplomowych, kursów i warsztatów Montessori. Konsultantka metodyczna w przedszkolach i żłobkach Montessori. Mama, która odkryła pedagogikę Montessori dla swojego dziecka.

Więcej informacji można uzyskać pod adresem:  kontakt.cedr@ziarnkomaku.pl lub pod nr telefonu: 12 2663648 od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 15:00.

UM Kraków
Print Friendly, PDF & Email