ZKM: Nowe umowy podpisane

ZKM: Nowe umowy podpisane
Fot. Adminstrator

Zakład Komunikacji Miejskiej w Elblągu podpisał nowe umowy na obsługę linii nr 10, 11, 13, 17, 30 i 31. Nowymi operatorami wspomnianych linii autobusowych będą Arriva Bus Transport Polska oraz Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Elblągu.

W piątek (2 sierpnia) ZKM zawarł umowę z Arriva Bus Transport Polska. Wspomniana firma przewozowa, będzie operatorem linii autobusowych nr 10, 13, 30 i 31. Firma zobowiazała się do wprowadzenia na w/w liniach pięciu pojazdów hybrydowych. Wszystkie autobusy będą charakteryzowały się niskim wejściem i zostaną wyposażone w system obsługujący Elbląską Kartę Miejską.

Nowa umowa została podpisana także z Przedsiębiorstwem Komunikacji Samochodowej w Elblągu. Stosowne dokumenty podpisano w środę (7 sierpnia), a firma ta obsługiwać będzie linie nr 11 i 17. Spółka wprowadzi na wspomniane linie 10 autobusów, które również będą dostosowane dla osób niepełnosprawnych (niskie wejście), i będą posiadały system do obsługi EKM.

ZKM poinformował także, że już w przyszłym tygodniu (tj. od 12 sierpnia) na wspomniane linie wprowadzone zostaną pojazdy wyposażone w urządzenia do sprzedaży i kasowania biletów, a także do wnoszenia opłat za pomocą Elbląskiej Karty Miejskiej.

Podpisanie nowych umów to wynik zaprzestania świadczenia usług przez spółkę Warbus, której autobusy na ulice Elbląga nie wyjechały od 18 lipca. O zerwaniu umowy firma poinformowała dzień wcześniej (tj. 17 lipca).

Oprac. MM
Fot. archiwum redakcji
Źródło: ZKM w Elblągu
Print Friendly, PDF & Email