Zielony budżet. Które projekty zostaną zrealizowane?

Zielony budżet. Które projekty zostaną zrealizowane?
Fot. Pixabay

Jak przekazał Urząd Miasta, w tym roku w ramach Zielonego Budżetu wpłynęło 30 projektów. 14 propozycji zostało pozytywnie zweryfikowanych pod względem wymogów formalno-prawnych, własności gruntu czy kosztów oraz estetyki miasta. Które projekty zostaną zrealizowane?

– Zrealizowanych zostanie 6 projektów, które uzyskały największą liczbę głosów. W sumie oddano 386 głosów (21 z nich było nieważnych – red.). Nie jest to jakaś duża liczba – zachęcamy, by tych głosujących było więcej. Pomysł jest bardzo ciekawy – mówi prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Zgodnie z regulaminem, projekty zostaną zrealizowane w kolejności od tego, który uzyskał największą liczbę głosów do wyczerpania budżetu, który w tym roku wynosi 30 tys. złotych.

Wyniki głosowania:
1. Magnoliowy Parkur – dot. ul. Okólnik – liczba głosów – 73
2. Spacer Aleją Magnolii – nasadzenie magnolii w Parku Modrzewie – 44
3. Trawy ozdobne w Parku Modrzewie – 42
4. Upięknijmy Part Traugutta – kwiaty i krzewy – 39
5. Zielony Jagiellończyk – 34
6. Pas zieleni przy ul. Legionów – 31

7. Zieleniec na Bielanach  – 27
8. Zielony narożnik (Obrońców pokoju/Matejki/Dąbka) – 22
9. Upięknijmy ulice Bema, Grota Roweckiego, Ratuszowa – 20
10. Upięknijmy Trybunalską – 10
11. Park Olimpijski – 9
12. Piękniejsza ul. Lotnicza – kwiaty przy EUHE – 7
13. Kwiatowa zieleń – 4
14. Upięknijmy Part Traugutta – żywopłot – 3

– Zawsze powtarzam, że Elbląg jest pięknym zielonym miastem i cieszę się, że mieszkańcy biorą udział zarówno w jednej inicjatywie, czyli zbieraniu nakrętek (…), jak i w tej drugiej związanej z Zielonym Budżetem. Mieszkańcy chcą mieć wpływ na otoczenie i oczywiście chcielibyśmy, żeby to uczestnictwo w głosowaniu było na wyższym poziomie, ale cieszymy się, że udało nam się wyłonić te projekty, które będą z pewnością spełniały oczekiwania mieszkańców, bo to są ich wnioski i ich głosy – zaznacza Michał Missan, v-ce prezydent miasta.

Tegoroczne głosowane w Zielonym Budżecie trwało od 26 maja do 8 czerwca. Uprawnionymi do głosowania byli mieszkańcy Gminy Miasto Elbląg. Każdy mieszkaniec mógł zagłosować na jeden projekt.

Print Friendly, PDF & Email