Nowy blask Parku Planty

Nowy blask Parku Planty
Fot. mat. prasowe

Nowe alejki, ścieżka rowerowa, nasadzenia, zmodernizowana fontanna i tzw. Ślimacza Górka z grotą – w sobotę odbyło się oficjalne oddanie do użytku zrewitalizowanego Parku Panty.  Inwestycje kosztowały ponad 5 mln złotych. Otwarciu Parku towarzyszył Piknik Rodzinny, który zorganizowany został w ramach Budżetu Obywatelskiego.

– Modernizacja Parku Plany składała się z trzech zadań. Pierwsze dotyczyło rewitalizacji alejek i terenów zielonych parku, drugie modernizacji fontanny wraz z iluminacją świetlną, a trzecie renowacją groty na tzw. Ślimaczej Górce. Inwestycje kosztowały ponad 5 mln zł. To część dużego projektu rewitalizacji przestrzeni parkowych w naszym mieście. Jego wartość to ponad 7,2 mln zł, z czego prawie 4 mln to środki unijne. Dzięki tym pieniądzom nowy blask zyskał również Park Gen. Nieczuja-Ostrowskiego. Przypomnę, że wcześniej rewitalizacji poddany został Park Dolinka, a w tym roku wiele zmian zaszło również w Parku Kajki. Bardzo dziękuję projektantom, wykonawcom, pracownikom Departamentu Inwestycji za zaangażowanie przy realizacji inwestycji. Mam nadzieję, że będzie to kolejne miejsce do odpoczynku i rekreacji. Odwiedzającym Park Planty mieszkańcom i turystom życzę samych pozytywnych wrażeń – mówił podczas otwarcia Prezydent Witold Wróblewski.

Fot. mat. prasowe

– To jedna z kilku inwestycji, która została ukończona w ostatnim czasie. Skończyliśmy modernizację Parku gen. Nieczuja – Ostrowskiego, o którym wspominał Prezydent.  Przypomnę, że w tygodniu otwarte zostało połączenie drogowe ul. Związku Jaszczurczego z Al. Grunwaldzką, w trakcie odbiorów jest wybudowany I etap ul. Wschodniej – podkreślał Janusz Nowak, Wiceprezydent Elbląga.

Modernizację fontanny i przestrzeni parkowych realizował Zakład Ogólnobudowlany inż. Mirosław Markiewicz z siedzibą w Elblągu. Wykonawcą groty była firma BIT Dariusz Brodziak z siedzibą w Elblągu.

Otwarciu Parku towarzyszył Piknik Rodzinny, który zorganizowany został w ramach Budżetu Obywatelskiego. Wnioskodawcą był Pan Karol Bidziński.

Szczegółowy opis inwestycji oraz galeria zdjęć dostępne na stronie Urzędu Miejskiego TUTAJ.
Oprac. red.
Print Friendly, PDF & Email