Kraków: Koncert na wiele zmysłów w Międzynarodowym Centrum Kultury

Kraków: Koncert na wiele zmysłów w Międzynarodowym Centrum Kultury
Fot. FB organizatora

Fundacja Pełni Kultury i Międzynarodowe Centrum Kultury zapraszają na pierwszą edycję “Koncertu na wiele zmysłów”, tłumaczonego na polski język migowy i z audiodeskrypcją.

Wydarzenie odbędzie się 22 września 2023 roku, o godzinie 18.00, w Sali „Pod Kruki” w MCK przy Rynku Głównym 25.

“Koncert na wiele zmysłów” to wydarzenie muzyczne, które pozwoli wszystkim cieszyć się ze spotkania ze sztuką. W świat przebojów polskiej muzyki zabiorą uczestników utalentowana wokalistka Daria Barszczyk i pianista Jan Gembala.

W programie znajdą się między innymi utwory z repertuaru Czesława Niemena, Andrzeja Zauchy, Zbigniewa Wodeckiego, Kory Jackowskiej, Myslovitz, Krzysztofa Zalewskiego i Mroza. Usłyszymy niezapomniane teksty napisane m.in. przez Agnieszkę Osiecką, Adama Nowaka, Marka Dutkiewicza, Wojciecha Młynarskiego.

Otaczający nas świat odbieramy wieloma zmysłami. Dlatego podczas koncertu dostępne będą usługi odpowiadające na potrzeby różnych osób:

  • audiodeskrypcja na żywo, tekst łatwy do zrozumienia (Regina Mynarska)
  • tłumaczenie na polski język migowy (Jakub Studziński)
  • napisy dla osób niesłyszących (Łukasz Podgórni)
  • pętla indukcyjna
  • miejsce koncertu jest dostępne dla osób poruszających się na wózku

Ważne informacje:

  • Dla osób z niepełnosprawnościami możliwe jest wsparcie asystenta w trakcie całego wydarzenia. Obejmuje ono także przejście z najbliższego przystanku. Potrzebę asysty należy zgłaszać do 19 września koordynatorowi dostępności MCK: Daniel Krawczyk (telefon lub sms: 784 032 228), e-mail dostepnosc@mck.krakow.pl
  • Po koncercie uczestnicy wydarzenia będą mogli bezpłatnie zwiedzić prezentowaną w Galerii MCK wystawę “Litwa. Dwa stulecia fotografii”.

Zaproszenie w polskim języku migowym:

Organizatorzy zapraszają do dołączenia do wydarzenia na Facebooku.

Współorganizator: Międzynarodowe Centrum Kultury
Partnerzy: Polski Związek Głuchych, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Niesłyszących im. Janusza Korczaka w Krakowie.
Zadanie publiczne współfinansowane ze środków Miasta Krakowa.
UM Kraków
Print Friendly, PDF & Email