Muzyka, taniec i śpiew. Tak bawili się dziś elbląscy seniorzy

Fot. Mateusz Misztal

Dzienny Dom Senior+ otworzył dziś swoje drzwi i zaprosił do wspólnej zabawy elbląskich seniorów. Wydarzenie wpisało się w Elbląskie Dni Seniora.

– Cieszę się, że widzę państwa w tak licznym gronie. Pan prezydent miasta, Witold Wróblewski nie mógł dziś z nami być. Niestety liczne obowiązki nie pozwoliły mu na to. Miał być z nami też pan wiceprezydent Michał Missan. W ostatniej chwili coś się wydarzyło i również nie mógł dziś tu przyjechać. Nie mniej jednak pozdrawiają państwa bardzo serdecznie. Sercem i myślami są razem z wami i przekazują swoje pozdrowienia – mówiła na wstępnie dzisiejszego spotkania Monika Kurpanik, dyrektor Departamentu Zdrowia i Spraw Społecznych.

– Dziś mamy trzeci dzień naszych Elbląskich Dni Seniora, które tak licznie obchodzimy, wesoło, kolorowo. Jestem pod ogromnym wrażeniem państwa uczestnictwa i zaangażowania. Cieszę się, że mogę tutaj z wami być. (…) Bawcie się państwo dobrze, korzystajcie z tego pięknego, słonecznego dnia. Zachęcam do korzystania z pozostałych dni bo jeszcze nam dwa zostały, także serdecznie zapraszam. Życzę miłej zabawy i myślę, że w przyszłym roku nasze „Dni” będą równie wesołe, atrakcyjne, a może nawet jeszcze bardziej – dodała Kurpanik.

Najpierw głos oddany został przedstawicielom elbląskich placówek, które działają na rzecz seniorów. O swojej ofercie opowiedzieli gospodarze – Dzienny Dom Senior+, a także Dom Pomocy Społecznej „Niezapominajka”, Lazarus oraz Elbląskie Centrum Usług Społecznych.

Następnie przyszedł czas na część muzyczno-taneczną. Wystąpił zespół Malinki, który porwał seniorów do tańca. Animację taneczną poprowadziła instruktor tańca Wiktoria Sudomierska. Dla licznie zgromamdzonych seniorów wystąpił także zespół „Seniorki-Krejzolki”

Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku i… bigosu.

KLKNIJ Z ZDJĘCIE GŁÓWNE I ZOBACZ FOTORELACJĘ Z WYDARZENIA
Print Friendly, PDF & Email