Grunwaldzka i Jaszczurczego połączone

Fot. Mateusz Misztal

W środę (13 września) otwarte zostało nowe skrzyżowanie łączące al. Grunwaldzką z ul. Związku Jaszczurczego.

– Dziś chcemy oddać do użytku możliwość drugiego wyjazdu z ul. Jaszczurczego. Tak jak państwo pamiętacie, tutaj nie było możliwości skomunikowania al. Grunwaldzkiej z ul, Jaszczurczego. Ta decyzja, która została podjęta przez nas, spotkała się tym razem z pozytywnym odzewem – mówił dziś podczas otwarcia skrzyżowania Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. – Myślę, że te 50 proc. dofinansowania ze Skarbu Państwa spowodowało, że mogliśmy to zadanie zrealizować i dziś chcemy mieszkańcom umożliwić korzystanie z tego ułatwienia – dodał.

Prezydent Elbląga wskazał, że nowe skrzyżowanie poprawi komunikację w tej części miasta. Pozwoli chociażby na łatwiejszy dojazd służbom medycznym do znajdującego się przy ul. Jaszczurczego szpitala.

W ramach inwestycji przeniesiono także przejście dla pieszych znajdujące się w pobliżu Giełdy Elbląskiej. Znajduje się ono teraz tuż przy nowym skrzyżowaniu i jest bezpieczniejsze ze względu na znajdującą się w tym miejscu sygnalizację świetlną.

Całość kosztowała 3 889 271,79 zł. Inwestycja dofinansowana została ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg kwotą 1 981 000 zł.

KLIKNIJ W ZDJĘCIE GŁÓWNE I ZOBACZ ICH WIĘCEJ
Print Friendly, PDF & Email