Koronawirus w Hotelu Elbląg

Koronawirus w Hotelu Elbląg
Fot. Pixabay

W Hotelu Elbląg wykryto koronawirusa. Decyzją PSSE Elbląg hotel pozostanie zamknięty do 29 lipca. Jego właściciele proszą o kontakt mailowy osoby, które w tym okresie miały zaplanowane rezerwacje.

– Z powodu wykrycia obecności COVID-19 u gościa hotelowego, decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Elblągu, Hotel Elbląg został prewencyjnie zamknięty do dnia 29.07.2020. W związku z tym nie przyjmujemy gości w tym terminie. W razie jakichkolwiek pytań odnośnie rezerwacji prosimy o kontakt z recepcją: rezerwacje@hotelelblag.eu – głosi komunikat hotelu.

Komunikat w tej sprawie przysłała nam także rzeczniczka Urząd Miejskiego w Elblągu.

– W związku z wykryciem przypadków koronawirusa w Hotelu Elbląg i objęciem gości i części pracowników kwarantanną informujemy, że służby miejskie są w pełnej gotowości i oferują wsparcie – czytamy.

Jak przekazano, dziś rano wiceprezydent Michał Missan rozmawiał z dyrektorem hotelu na temat aktualnej sytuacji oraz ewentualnego wsparcia w zabezpieczeniu środków ochronnych.

– Dyrektor i pracownicy Departamentu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego są w stałym kontakcie z Policją, Strażą Miejską, służbami komunalnymi, dyrekcją Szpitala Miejskiego oraz służbami sanitarnymi – wskazuje rzecznik prasowa UM w Elblągu Joanna Urbaniak. – Prosimy mieszkańców o zachowanie spokoju, jednocześnie po raz kolejny apelujemy do elblążan o przestrzeganie obowiązujących zasad sanitarnych – dodaje.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś rano, że minionej doby badania laboratoryjne potwierdziły koronawirusa na terenie całego kraju u 458 osób. 6 pozytywnych wyników testów pochodzi z województwa warmińsko-mazurskiego, to: starsza kobieta i mężczyzna w średnim wieku (powiat iławski), mężczyzna w średnim wieku (powiat nowomiejski), dwóch młodych mężczyzn (Elbląg) i młody mężczyzna (Olsztyn). Wszyscy zostali skierowani na izolację domową. Jest też jedno wyzdrowienie w powiecie iławskim. Aktualnie w województwie warmińsko-mazurskim jest 88 aktywnych przypadków.

 

Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email