Gdańsk: Chcę być lepsza / lepszy dla bliskich

Gdańsk: Chcę być lepsza / lepszy dla bliskich
Fot. RDNE Stock project/poxels.com

Nie radzisz sobie z trudnymi emocjami, frustrację odreagowujesz na rodzinie? Ranisz bliskich agresywnym zachowaniem? Krzywdzisz, choć tego nie chcesz. Możesz to zmienić. Skorzystaj z bezpłatnej, specjalistycznej pomocy.

Mieszkanki i mieszkańcy Gdańska wykazujący zachowania przemocowe wobec bliskich osób, otrzymają nieodpłatnie fachowe wsparcie psychologiczne i terapeutyczne.

Wystarczy skontaktować się ze specjalistkami i specjalistami Ośrodka Interwencji Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie przy pl. Ks. Gustkowicza 13 w Gdańsku:

Tam każda osoba otrzyma m.in. pełną wiadomość o dostępnej w mieście terapii oraz konkretne wsparcie. Pomoc adresowana jest również do uchodźczyń i uchodźców ukraińskich, którzy mają problem z zachowaniami agresywnymi, stres, złość odreagowują na bliskich.

Dzwoniąc pod numer tel. OIK MOPR: +48 508 293 279 (czynny od poniedziałku do soboty, w godz. 8.00 – 20.00) otrzymają wsparcie w języku ukraińskim.

Zawsze bądź po dobrej stronie

Pomoc jest uruchomiona w ramach realizowanej przez gdański MOPR kampanii pt. „Bądź po dobrej stronie. Chcę być lepsza/y dla bliskich”, przeciwdziałającej przemocy w rodzinie.

Ma ona charakter pomocowy, informacyjny i profilaktyczny. W jej ramach osoby potrzebujące mogą wziąć udział m.in. w programach:

  • korekcyjno-edukacyjnym,
  • psychologiczno-terapeutycznym
  • oraz poradnictwie kontroli zachowań.

Można też skorzystać z indywidualnych lub grupowych konsultacji z psychologiem.

Specjaliści postarają się właściwie zdiagnozować problem i ustalą odpowiednią ścieżkę terapeutyczną oraz jej niezbędny czas.

Psycholog, terapeuta m.in. zmotywują mieszkankę lub mieszkańca stosujących przemoc wobec bliskich, do pracy nad sobą i do zmiany postaw.

Wskażą też, jak radzić sobie z niepożądanymi zachowaniami i nie dopuścić do ich eskalacji. Poradzą, jak poprawić relacje, by nie krzywdzić najbliższych.

Dodajmy, że akcja MOPR wpisuje się również w kampanię społeczną „Gdańsk Miastem Równości”.

Print Friendly, PDF & Email