Gdańsk: Absolwenci SP nr 2 organizują 31 marca w godz. 18.00 - 20.00 charytatywny turniej "Milionerzy". By pomóc chorej koleżance

Gdańsk: Absolwenci SP nr 2 organizują 31 marca w godz. 18.00 - 20.00 charytatywny turniej "Milionerzy". By pomóc chorej koleżance
Fot. z serwisu zrzutka.pl

19-letnia Karolina Filipowicz miała w lutym br. wypadek samochodowy. Doznała poważnego urazu głowy. Obecnie nie mówi, ma niedowład prawostronny, afazję globalną i zaburzenia świadomości. Potrzebuje specjalistycznej opieki neurologopedy oraz fizjoterapeuty. Jej rodzina zbiera pieniądze na długoterminową, kosztowną rehabilitację. Dawni koledzy i koleżanki ze szkoły postanowili wesprzeć rodzinę w tej zbiórce.

Do zebrania 80 tys. złotych

Ułamki sekund sprawiły, że radosna, wchodząca w dorosłość dziewczyna, dziś musi walczyć o powrót do zdrowia. Jej rodzina zamierza zebrać minimum 80 tys. złotych, by zapewnić finansowanie leczenia i rehabilitacji Karoliny przez co najmniej najbliższy rok. Zbiórkę zorganizowano poprzez serwis zrzutka.pl.

TUTAJ znajdziesz tę zbiórkę. 

Do 28 marca udało się zebrać ponad 32 tys. złotych. Potrzeby są jednak dużo większe. Jako, że finansowych zbiórek w tym serwisie jest bardzo dużo i nietrudno część z nich przeoczyć, dawni koledzy i koleżanki z SP nr 2, do której uczęszczali wspólnie z Karoliną, postanowili nagłośnić sprawę i wesprzeć rodzinę. I to w nietypowy sposób – organizują charytatywny turniej wiedzy.

„Milionerzy” po gdańsku, w szczytnym celu

Michał Choroszucha, jeden z absolwentów „Dwójki”, i kolega Karoliny, zaproponował zorganizowanie amatorskiej wersji jego ulubionego teleturnieju telewizyjnego „Milionerzy”. Będzie więc prowadzący – na wzór Huberta Urbańskiego, będą ciekawe pytania z intrygującymi odpowiedziami, będzie nawet możliwość głosowania przez publiczność – w ramach jednego z kół ratunkowych. Będzie to możliwe, dzięki specjalnej aplikacji, którą opracował Michał. Będzie też i konkurencja „kto pierwszy, ten lepszy”.

– Od sześciu lat jestem fanem „Milionerów”. Kilka takich amatorskich teleturniejów, na wzór tego telewizyjnego, zorganizowałem już kiedy uczyłem się w gimnazjum, ale też w ostatnim czasie, ucząc się w technikum. W ostatnich dniach odezwał się do mnie pan Grzegorz Giżewski (radny dzielnicy Piecki – Migowo, i jednocześnie rodzic dwójki absolwentów SP nr 2 – dop. red.). Opowiedział o sytuacji Karoliny. Zapytał, czy można coś w tej sprawie zrobić. Jako, że mam pewne doświadczenie, zaproponowałem właśnie „Milionerów” – opowiada Michał Choroszucha.

To nie wszystko. Chłopak skontaktował się też z absolwentami SP nr 2 ze swojego i Karoliny rocznika, czyli 2003. Odzew był spory i pozytywny.

Do udziału w gdańskich „Milionerach” zaproszeni są wszyscy chętni, nie tylko uczniowie i absolwenci tej szkoły. Jest tylko jeden warunek – by móc wziąć udział w turnieju, należy wpłacić minimum 20 złotych na rzecz Karoliny, w zbiórce, do której link podaliśmy wyżej. Po dokonaniu wpłaty, wpłacający otrzymuje maila z potwierdzeniem dokonania wpłaty – na tej podstawie weryfikowani będą wszyscy zainteresowani udziałem w turnieju wiedzy. Co ważne, wpłacić można też wyższą kwotę – dla chętnych, w zależności od możliwości i chęci poszczególnych osób. Określono jedynie minimalną sumę.

Kiedy gdańscy „Milionerzy”?

Charytatywny turniej „Milionerzy” odbędzie się w najbliższy piątek, 31 marca, w godz. 18.00 – 20.00 , w Szkole Podstawowej nr 2, przy ul. Marusarzówny 10.

Michał Choroszucha przygotuje zestawy pytań dla co najmniej 30 zawodników.

– Chodziłem z Karoliną do jednej klasy przez rok. Spotkałem ją nawet niedawno, chyba na początku lutego. „Ścisnęło mnie”, kiedy dowiedziałem się, co się stało. Ona zawsze była bardzo sympatyczna, uśmiechnięta i pomocna. Trudno przejść obojętnie obok tej sytuacji – przyznaje Michał.

Mat. prasowe
Print Friendly, PDF & Email