Dzień ojca z Lazarusem [ZDJĘCIA]

Fot. Mateusz Misztal

23 czerwca obchodzą swoje święto. Dziś ich święto uczciło Stowarzyszenie Lazarus. Były wystepy dzieci, poczęstunek i wiele życzeń.

Kamieniczki elbląskie przy ul. Świętego Ducha gościły tych, którzy pełnią trudną rolę – rolę ojca. Spotkanie zorganizowane przez Stowarzyszenie Lazarus było okazją do tego, by powiedzieć im dziękuję.

– Bardzo dziękuję Lazarusowi za zorganizowanie takiego pięknego dnia, za to, że mogliśmy się tu dziś wszyscy spotkać – mówił podczas spotkania prezydent Elbląga Witold Wróblewski. – Dziękuję za kwiaty, za życzenia i za to, że tak ładnie zostałem wyróżniony, jako „ojciec elblążan”. Chciałbym złożyć życzenia wszystkim ojcom w Elblągu, którzy na co dzień wspólnie z mamami podejmują trud wychowania dzieci. Życzę dużo radości przede wszystkim z tego, że gdy dzieci dorastają, jesteśmy razem z nimi. Chcę również podziękować pani prezes za ciepłe słowa. Myślę, że jest wiele tematów, które będziemy chcieli wspólnie realizować. Myślę, że ta druga część dzisiejszego spotkania będzie równie smaczna jak ta pierwsza. Jesteśmy przed okresem urlopowym, życzę więc wszystkim udanego wypoczynku – dodał.

Spotkanie umilił występ artystyczny dzieci. Życzenia wszystkim ojcom wyśpiewały też Ale Babki. Wolkalno-instrumentalne umiejętności zaprezentował zespół Lazurki a na przybyłych gości czekał słodki poczęstunek.

– Dzisiaj obchodzimy inicjatywę lokalną, zorganizowaną w ramach projektu pn. „Wysokiej jakości usług społeczne dla osób starszych w Elblągu”. Jest to inicjatywa pochodząca z projektu pomocy dla naszych uczestników – „Dzień ojca z Lazarusem” – mówi Jolanta Gołębiewska, dyrektor Elbląskiego Stowarzyszenia Pomocy Humanitarnej im. Św. Łazarza Lazarus. – Dzięki temu, że realizujemy ten projekt, współpracujemy z wieloma organizacjami, m.in. z klubami seniora, z racji tego, że program jest skierowany do osób starszych. Mamy dziś gości ponad liczbę, jakiej się spodziewaliśmy. Jest ponad osiemdziesiąt osób na sali.

Projekt realizowany przez Lazarus ma na celu zaproszenie osób starszych do większej aktywności. W ramach projektu oferowane jest poradnictwo prawnika, dietetyka i psychologa. Jest każe cała gama warsztatów, które mają na celu integrację, np. komputerowe, florystyczne czy kulinarne.

– Z oferowanych przez nas zajęć mogą korzystać osoby z otoczenia seniorów. Zapraszamy, więc wszystkie osoby, które są zainteresowane naszymi działaniami. Co miesiąc mamy w planie organizowanie inicjatyw lokalnych – mówi Jolanta Gołębiewska. – Życzę wszystkim ojcom, żeby nie czuli się zapomniani, żeby nie musieli czekać na odwiedziny swoich dzieci. Mam tu na myśli seniorów, osoby starsze, które mają problem z poruszaniem się. Oni często są zapomniani, zamknięci w czterech ścianach. Życzę im, by byli otoczeni przez najbliższych opieką i wsparciem i by poczuli wiele radości w swoim życiu.

Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia z wydarzenia kliknij w zdjęcie główne

Print Friendly, PDF & Email