EOK z Marcinem Wyrostkiem w ramach Dni Elbląga

EOK z Marcinem Wyrostkiem w ramach Dni Elbląga
fot - Nicholas Dominic Talvola

Jak głosi astronomia, ludzi i gwiazdy dzielą setki lat świetlnych. Na szczęście ten dystans nie obowiązuje we wszechświecie dźwięków, w którym muzyczne gwiazdy są dostępne na wyciągniecie…smyczka. Przekonamy się o tym 23 czerwca, gdy w ramach Dni Elbląga odbędzie się koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. EOK wystąpi w towarzystwie artystów z najwyższej kulturalnej półki – Marcina Wyrostka & CORAZON – i zaprezentuje muzykę z czterech stron świata.

Nie ma złych dźwięków, są tylko jeszcze nieodkryte – tym założeniem kieruje się Marcin Wyrostek i jego artyści. Ich muzyka to bowiem mozaika kultur: latynoamerykańskiej, bałkańskiej i żydowskiej, dzięki czemu doczekali się miana „zespołu wielokulturowego przez duże „w”. Nie zapomnieli przy tym o muzycznych korzeniach – dowodem płyta POLACC, w ramach której rozmaite wątki POL-skości powiązano wspólnym, ACC-ordeonowym mianownikiem.

Tak wielobarwny i energetyczny repertuar musi dać piorunujący efekt i przy scenie na Starym Rynku będziemy świadkami dziesiątek muzycznych „wyładowań”. Popłyną one z bogatego i różnorodnego instrumentarium, obejmującego instrumenty smyczkowe, perkusyjne, gitary, akordeon i fortepian. Nad ich dialogiem będzie czuwał szef artystyczny EOK, „dyrygent z dwustuprocentową energią” – maestro Marek Moś.

Koncert w ramach Dni Elbląga 2019

23.06.2019, niedziela,19:00
Scena przy Ratuszu Staromiejskim – Stary Rynek w Elblągu

Wykonawcy:
Marek Moś – dyrygent
Marcin Wyrostek  & CORAZON:
Marcin Wyrostek – akordeon
Marcin Jajkiewicz – wokal
Agnieszka Haase-Rendchen – fortepian
Daniel Popiałkiewicz – gitara
Mateusz Adamczyk – skrzypce
Piotr Zaufal – bas
Krzysztof Nowakowski – instrumenty perkusyjne
Elbląska Orkiestra Kameralna

W programie m.in.
Utwory z repertuaru Marcina Wyrostka & CORAZON – projekt ten narodził się w wyniku fascynacji muzyką argentyńską i latynoamerykańską, która zainspirowała zespół do tworzenia tang we własnych jazzowych, klasycznych, i musicalowych aranżacjach. Aktualny repertuar jest mieszanką muzyki latynoamerykańskiej, bałkańskiej, i musicalowej. Uzupełniają go utwory z najnowszej płyty „POLACC”, stanowiącej efekt pragnienia powrotu do własnych korzeni muzycznych.

Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik
Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. J., Toyota Knedler
Meble Wójcik jest Fundatorem Głównym Instrumentów Elbląskiej Orkiestry Kameralnej

Fot – Nicholas Dominic Talvola
Print Friendly, PDF & Email