Trzy nowe przypadki koronawirusa w Elblągu. Zmarła jedna osoba

Trzy nowe przypadki koronawirusa w Elblągu. Zmarła jedna osoba
Fot. Pixabay

Resort zdrowia poinformował dziś o 551 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. 32 z nich dotyczą województwa warmińsko-mazurskiego. To rekord dobowych potwierdzonych zakażeń w województwie. W Elblągu zmarła 85-letnia kobieta pochodząca z powiatu piskiego.

Koronawirusa potwierdzono u trzech osób z Elbląga. Są to młoda kobieta i młody mężczyzna oraz starsza kobieta.

Pozostałe 29 nowych przypadków dotyczy kilku powiatów i miasta Olsztyn. Aż 21 nowych zakażeń pochodzi z powiatu działdowskiego (2 dziewczynki, 2 chłopców, 6 młodych kobiet, 4 młodych mężczyzn, 1 kobieta w średnim wieku, 4 mężczyzn w średnim wieku, 2 starsze kobiety). Ponadto zakażenia potwierdzono w: powiecie bartoszyckim (młoda kobieta), Olsztynie (chłopiec), powiecie olsztyńskim (młoda kobieta, kobieta w średnim wieku, mężczyzna w średnim wieku), powiecie ostródzkim (młoda kobieta, kobieta w średnim wieku, starsza kobieta).

Dwie kolejne osoby uznano za zdrowe. To młoda kobieta z powiatu szczycieńskiego i kobieta w średnim wieku z powiatu ostródzkiego.

Minionej doby z powodu COVID-19 zmarła jedna osoba hospitalizowana w elbląskim szpitalu. To 85-letnia kobieta z powiatu piskiego, która miała choroby współistniejące.

Od momentu wybuchu pandemii, w województwie warmińsko-mazurskim odnotowano 528 zakażeń, 290 osób wyzdrowiało, trzy zmarły.

W samym Elblągu łącznie potwierdzono 33 przypadki zakażeń. 22 osoby wyzdrowiały.

Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email