Toruń: Wielkie wiosłowanie dla WOŚP!

Toruń: Wielkie wiosłowanie dla WOŚP!
Fot. Lech Kamiński/torun.pl

Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to już tradycja. Do rywalizacji na ergometrach wioślarskich co roku stają setki uczestników. Stałym punktem imprezy jest też Sztafeta Gwiazd, którą w Toruniu wygrała drużyna prezydenta Michała Zaleskiego.

W dzisiejszej zabawie mógł wziąć udział każdy, kto czuł się na siłach pokonać na ergometrze dystans 500 metrów. Rywalizacja trwała 10 godzin – od 9:00 do 19:00. Zasada jest prosta, imm więcej uczestników, tym większa szansa na pobicie rekordu. Wiosłowanie odbywało się w Centrum Handlowym Atrium Copernicus.

Oprócz torunian o jak najlepszy dystans walczyli dziś mieszkańcy siedmiu miast – Bydgoszczy, Gdańska, Krakowa, Lublina, Poznania, Szczecina, Warszawy. Przed rokiem najlepsi byli mieszkańcy Grodu Kopernika, którzy łącznie pokonali dystans 155.5 km, a dokonało tego 311 osób.

Stałym punktem imprezy jest też Sztafeta Gwiazd, w której wzięli udział samorządowcy, parlamentarzyści, ludzie nauki i toruńskiego sportu. W rywalizacji pięciu drużyn najlepszy okazał się zespół pod wodzą prezydenta Michała Zaleskiego. Drugie miejsce zajęła ekipa poseł Iwony Michałek, a trzecie zespół naukowców, którego kapitanem był rektor UMK prof. Andrzej Tretyn.

– Bardzo dziękuję za to, że po raz kolejny mogliśmy tu rywalizować dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski. – Zbieramy się tu razem niezależnie, kogo i co reprezentujemy. Liczy się tylko sportowa rywalizacja! Bardzo dziękuję Henrykowi Bosiowi, prezesowi AZS UMK Toruń za przygotowanie tego wydarzenia oraz Sławomirowi Kruszkowskiemu, bez którego od samego początku nie byłoby tej imprezy – dodał.

Filip Tomasik
Źródło: torun.pl
Fot. Lech Kamiński/torun.pl
Print Friendly, PDF & Email