Toruń: Wielkie wiosłowanie dla WOŚP!

Toruń: Wielkie wiosłowanie dla WOŚP!

Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to już tradycja. Do rywalizacji na ergometrach wioślarskich co roku stają setki uczestników. Stałym punktem imprezy jest też Sztafeta Gwiazd, którą w Toruniu wygrała drużyna prezydenta Michała Zaleskiego.

W dzisiejszej zabawie mógł wziąć udział każdy, kto czuł się na siłach pokonać na ergometrze dystans 500 metrów. Rywalizacja trwała 10 godzin – od 9:00 do 19:00. Zasada jest prosta, imm więcej uczestników, tym większa szansa na pobicie rekordu. Wiosłowanie odbywało się w Centrum Handlowym Atrium Copernicus.

Oprócz torunian o jak najlepszy dystans walczyli dziś mieszkańcy siedmiu miast – Bydgoszczy, Gdańska, Krakowa, Lublina, Poznania, Szczecina, Warszawy. Przed rokiem najlepsi byli mieszkańcy Grodu Kopernika, którzy łącznie pokonali dystans 155.5 km, a dokonało tego 311 osób.

Stałym punktem imprezy jest też Sztafeta Gwiazd, w której wzięli udział samorządowcy, parlamentarzyści, ludzie nauki i toruńskiego sportu. W rywalizacji pięciu drużyn najlepszy okazał się zespół pod wodzą prezydenta Michała Zaleskiego. Drugie miejsce zajęła ekipa poseł Iwony Michałek, a trzecie zespół naukowców, którego kapitanem był rektor UMK prof. Andrzej Tretyn.

– Bardzo dziękuję za to, że po raz kolejny mogliśmy tu rywalizować dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski. – Zbieramy się tu razem niezależnie, kogo i co reprezentujemy. Liczy się tylko sportowa rywalizacja! Bardzo dziękuję Henrykowi Bosiowi, prezesowi AZS UMK Toruń za przygotowanie tego wydarzenia oraz Sławomirowi Kruszkowskiemu, bez którego od samego początku nie byłoby tej imprezy – dodał.

Filip Tomasik
Źródło: torun.pl
Fot. Lech Kamiński/torun.pl