Toruń: Inauguracja na Uniwersytecie Trzeciego Wieku

Toruń: Inauguracja na Uniwersytecie Trzeciego Wieku
Fot. Adam Zakrzewski

7 października 2020 roku słuchacze Toruńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zainaugurowali rok akademicki 2020/2021. W uroczystej inauguracji wziął udział prezydent Torunia Michał Zaleski.

Uroczystość w auli została zorganizowana w oparciu o szereg zaleceń epidemicznych związanych z pandemią COVID-19. To krótkie spotkanie było okazją do złożeniu studentom najlepszych życzeń na nadchodzące kilkanaście miesięcy.

– Serdecznie pozdrawiam wszystkie osoby związane z Toruńskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Wszystkim też życzę oczywiście zdrowia. Ale znając pomysłowość i siłę Państwa wieloletnich inicjatyw, wiem, że zachowacie również w najbliższych miesiącach wysokie aspiracje edukacyjne i przyjacielskie. W Toruniu słyniecie przecież z tego, że każda forma nauki Was cieszy, a każde spotkanie w Waszym gronie zakłada wielki szacunek dla mądrości – mówił do zgromadzonych prezydent Torunia Michał Zaleski.

W tym roku, na różne formy aktywności, jakie oferuje TUTW, zapisało się już ponad 1360 osób. Ze względu na pandemię COVID-19 rekrutacja została wydłużona – zapisy na zajęcia trwają do grudnia. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej Toruńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku – aby przejść do strony kliknij tutaj.

Adrian Aleksandrowicz
Źródło: UM Toruń
Print Friendly, PDF & Email