Sopot: Sprawdź swój wózek

Sopot: Sprawdź swój wózek

Jeżeli poruszasz się na wózku inwalidzkim, Sopot zaprasza na bezpłatny przegląd serwisowy. 15 czerwca w godz. 10:00-14:00 na skwerze Kuracyjnym przy fontannie na molo, specjaliści od sprzętu rehabilitacyjnego sprawdzać będą stan techniczny wózków. To już druga taka akcja w tym roku.

Jeśli będzie taka możliwość, na miejscu usuną drobne usterki, wymienią opony, dętki, łożyska, uzupełnią brakujące śrubki. Doradzą również, jak prawidłowo dopasować wózek do osoby oraz w jaki sposób otrzymać dofinansowanie do zakupu wózka.

Podczas akcji będzie można również otrzymać bezpłatnie „Sopocki Informator dla osób z niepełnosprawnością”. To zbiór informacji, które ułatwią rozwiązywanie problemów życia codziennego i umożliwią pełniejszy udział osób z niepełnosprawnościami w życiu społecznym. Publikacja zawiera m.in. informacje o prawach, jakie im przysługują, formach pomocy oraz instytucjach i organizacjach, które realizują różne działania skierowane do osób z niepełnosprawnościami.

Będzie też można zapoznać się z ofertą wsparcia zawodowego dla osób z niepełnosprawnościami, w ramach projektu „Sopot – Aktywni Mieszkańcy”.

Na akcję serwisową zapraszają: Miasto Sopot, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie, Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji, Fundacja Aktywnej Rehabilitacji i Gomed.

Organizatorzy zapewniają środki ochrony osobistej.

Źródło: UM Sopot
Fot. Pixabay