Kino przyjazne sensorycznie

Kino przyjazne sensorycznie
Fot. pixabay.com

„Autypilot – podróże w świat dzieci z autyzmem” we współpracy z Fundacją Pomoc Autyzm i kinami Cinema City zapraszają na specjalny cykl projekcji filmowych w ramach „Kina przyjaznego sensorycznie”. Seanse będą odbywać się w jedenastu miastach w Polsce.

Od 27 stycznia 2018 Cinema City – partner inicjatywy, otworzył swoje sale na specjalne, cykliczne projekcje. Pozwalają one dzieciom i rodzicom, a także młodzieży i dorosłym z autyzmem, cieszyć się filmową rozrywką. Przyjazne sensorycznie pokazy filmowe, uwzględniają specyficzne trudności osób ze spektrum autyzmu.

Organizatorzy seansów zapewniają w salach odpowiednie warunki, tj. niecałkowicie zgaszone, a jedynie przyciemnione, światła; przyciszenie dźwięku, tak by ten nie przeszkadzał osobom nadwrażliwym na jego działanie; brak reklam przed seansem; niecałkowicie wypełniona sala, by zapewnić większą swobodę; brak zasady całkowitej ciszy podczas seansu; wejście i wyjście tą samą drogą, co zmniejszy lęk przed nowym miejscem i ułatwi poruszanie się.

– Na seanse przyjazne sensorycznie zarówno dzieci, jak i dorośli po okazaniu orzeczenia o niepełnosprawności, orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego lub wypisu diagnozy, będą mogli kupić bilety ulgowe, zaś jeden z opiekunów dziecka lub osoby dorosłej otrzyma bezpłatną wejściówkę. Dodatkowe bilety normalne i ulgowe są płatne według regularnego cennika kina – wyjaśnia na swojej stronie internetowej Cinema City. – Jednocześnie informujemy, że w każdym kinie Cinema City w Polsce można zamówić pokaz przyjazny sensorycznie dla zorganizowanej grupy. Wystarczy ją zgłosić i umówić termin oraz tytuł pod adresem dedykowanym rezerwacjom grupowym w danej lokalizacji.

Od strony merytorycznej kino wspiera Katarzyna Pęczak – psycholog, psychoterapeuta i szkoleniowiec, która posiada doświadczenie w pracy zarówno z dziećmi, jak i dorosłymi osobami z autyzmem, a także z rodzicami osób z niepełnosprawnością.

Seanse będą zrealizowane w kinach Cinema City w: Warszawie (Sadyba), Poznaniu (Kinepolis), Krakowie (Galeria Plaza), Łodzi (Manufaktura), Wrocławiu (Wroclavia), Toruniu (Czerwona Droga), Bydgoszczy, Lublinie (Felicity), Katowicach (Pkt 44), Bielsku-Białej i Zielonej Górze. Bilety są dostępne po uprzedniej rezerwacji mailowej lub telefonicznej. W mailu należy podać imię i nazwisko osoby rezerwującej miejsca oraz wiek widzów i poinformować o posiadaniu orzeczenia o niepełnosprawności. Odbiór biletów w kasie kina możliwy będzie pół godziny przed rozpoczęciem seansu. – Prosimy o zabranie orzeczenia lub ksero orzeczenia (o niepełnosprawności, o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju czy kształceniu specjalnym) lub diagnozy (także ksero i odpis) w celu potwierdzenia przysługującej zniżki czy też dodatkowej wejściówki – informuje organizator.

Harmonogram najbliższych projekcji:

• 27 kwietnia, godz. 11:00 – „Robaczki z zaginionej dżungli”
• 18 maja, godz. 11:00 – „Manu. Bądź sobą”
• 15 czerwca, godz. 11:00 – „Panda i Banda”
Repertuar na kolejne miesiące aktualizowany będzie także TUTAJ.

Źródło: cinema-city.pl
Oprac. MM

Print Friendly, PDF & Email