Ant-Man i Osa: Kwantomania w Cinema City

Ant-Man i Osa: Kwantomania w Cinema City
Fot. materiały prasowe

17 lutego na ekrany kin wchodzi „Ant-Man i Osa: Kwantomania”, trzecia część przygód Ant-Mana rozpoczynająca piątą fazę MCU. Film zobaczymy także w salach IMAX, 4DX i ScreenX w Cinema City. Tego dnia pojawią się premierowo również trzy budzące emocje tytuły: ekranizacja sztuki Samuela D. Huntera: „Wieloryb” w reżyserii Darrena Aronofsky’ego (twórcy m.in.  filmów „Czarny łabędź”, „Requiem dla snu”), czułą i docenioną w Cannes produkcję „Blisko” oraz inspirowany prawdziwymi zdarzeniami film „Królowa wojownik”.

W wielkim widowisku Marvela „Ant-Man i Osa: Kwantomania” superbohaterowie Scott Lang (Paul Rudd) i Hope Van Dyne (Evangeline Lilly) powracają jako Ant-Man i Osa. Wraz z rodzicami Hope, Hankiem Pymem (Michael Douglas) i Janet Van Dyne (Michelle Pfeiffer), oraz córką Scotta, Cassie Lang (Kathryn Newton), będą eksplorować Wymiar Kwantowy, gdzie spotkają intrygujące stworzenia. To, co tam zobaczą i przeżyją, zmieni całkowicie ich myślenie. Gwiazdorska obsada, niezwykłe efekty wizualne i trzymająca w napięciu akcja – „Ant-Man i Osa: Kwantomania” jest filmem, w którym duże znaczenie ma jakość obrazu i dźwięku, dlatego film zobaczyć będzie można w spektakularnych formatach IMAX, 4DX i ScreenX.

Kandydat do tegorocznych Oscarów „Wieloryb”

Tytułowy bohater, Charlie (Brendan Fraser) nie wychodzi z domu i boi się pokazywać ludziom. Prowadzi wirtualne zajęcia z kreatywnego pisania. Jest chorobliwie otyły, ma problemy z sercem, oddychaniem i wykonywaniem innych najprostszych czynności, samodzielnie nie jest w stanie zrobić nawet kroku. Pewnego dnia w drzwiach obskurnego mieszkania mężczyzny pojawia się jego opuszczona przed laty córka Ellie. Jej niespodziewana wizyta zaburzy zastany porządek rzeczy i sprawi, że Charlie zacznie inaczej patrzeć na swój stan i swoją przyszłość. Kreacja aktorska Brendana Frasera, który sam także zmagał się w prywatnym życiu z chorobą, zdobyła ogromne uznanie i przyniosła mu nagrodę Złoty Glob oraz nominację do Oscara.

Kolejnym premierowym tytułem 17 lutego będzie pokazywany na festiwalu w Cannes i nagrodzony Grand Prix film „Blisko” Lukasa Dhonta. Sensualna, czuła opowieść o przyjaźni dwóch trzynastolatków Léo i Rémiego, którzy uwielbiają spędzać ze sobą czas. Poddani presji rówieśników powodują zaczynają się oddalać od siebie i ranić. „Blisko” jest wspaniale sfilmowaną historią, a także uniwersalnym filmem o akceptacji swoich błędów i nauce przeżywania najtrudniejszych, najbardziej bolesnych emocji.

Królowa wojownik” jest niezwykłą historią Agojie, całkowicie kobiecej jednostki wojowniczek, która w XIX wieku chroniła afrykańskie Królestwo Dahomeju. Wyróżniała się umiejętnościami i zaciętością, jakich wcześniej nie widział świat. Zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami film śledzi epicką podróż dowódczyni Naniscy (zdobywczyni Oscara Viola Davis), która szkoli kolejne pokolenie rekrutek i przygotowuje je do walki z wrogiem, który chce zniszczyć ich sposób życia. Na ekranie zobaczymy heroiczną walkę o lud i jego najważniejsze wartości.

18 i 19 lutego w wybranych kinach Cinema City pokazany zostanie przedpremierowo film „Maskarada”. Luksusy, niesamowite rezydencje, szybkie auta, a przede wszystkim piękni, źli, zepsuci i bogaci mieszkańcy Lazurowego Wybrzeża, a na tym tle Adrien i Margot, którzy pragną bardzo dużo, marzą o nieprzyzwoicie wielkich pieniądzach i zmianie życia. Fantazjując o wspólnej przyszłości, wymyślają przekręt doskonały, który zmieni życie bogatych mieszkańców Lazurowego Wybrzeża.

Repertuar dostępny na www.cinema-city.pl.

Print Friendly, PDF & Email