Gdynia: Bezpłatny transport do punktów szczepień

Gdynia: Bezpłatny transport do punktów szczepień
Fot. UM Gdynia/materiały prasowe

Miasto pomoże w dotarciu na szczepienia ochronne przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 osobom z niepełnosprawnościami oraz seniorom 70+, którzy mają poważne trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień.

W związku z realizacją Narodowego Programu Szczepień Ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 i rozpoczynającymi się od 25 stycznia szczepieniami osób z etapu 1, miasto będzie organizowało dla uprawnionych osób*, zamieszkałych na terenie Gdyni, bezpłatny transport do wyznaczonych w mieście punktów szczepień.

* Zgodnie z zaleceniami rządowymi i według wytycznych wojewody pomorskiego osobami uprawnionymi do skorzystania z bezpłatnego, realizowanego przez miasto transportu do punktu szczepień są:

  • osoby z niepełnosprawnościami, tj. posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R (upośledzenie narządu ruchu) lub N (choroby neurologiczne) lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;
  • osoby powyżej 70. roku życia, mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień.

Mieszkańcy Gdyni spełniający powyższe kryteria, którzy chcieliby skorzystać ze wsparcia miasta w zakresie bezpłatnego transportu do punktu szczepień i mają już wyznaczony termin szczepienia ochronnego przeciwko Covid-19, mogą zgłaszać zapotrzebowanie na taki transport za pomocą specjalnie uruchomionej infolinii pod nr. tel. 58 505 59 56, czynnej od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00.

Z infolinii 58 505 59 56 będzie można korzystać od czwartku 21 stycznia.
Transport będzie realizowany od poniedziałku 25 stycznia.

UWAGA! Ze względu na możliwości organizacyjne, transport powinien być zamawiany z możliwie dużym wyprzedzeniem, minimalnie dwudniowym.

Mobilne punkty szczepień

WAŻNE! Kontakt do mobilnych punktów szczepień odpowiedzialnych za wykonanie szczepienia ochronnego przeciwko Covid-19 w domu lub miejscu przebywania pacjenta pod nr. tel. 58 32 18 620
lub mailowy: biuro.wss@nfz-gdansk.pl.

Print Friendly, PDF & Email