„Zaufaj Szczepieniom”. Bieg rodzinny i piknik edukacyjny przy PGE Narodowym

„Zaufaj Szczepieniom”. Bieg rodzinny i piknik edukacyjny przy PGE Narodowym
Fot. MEN

Pod hasłem „Zaufaj Szczepieniom” w niedzielę przy PGE Narodowym w Warszawie odbył się bieg rodzinny i piknik edukacyjny. W wydarzeniu zorganizowanym w ramach Europejskiego Tygodnia Szczepień uczestniczyła minister edukacji Barbara Nowacka oraz minister zdrowia Izabela Leszczyna, które zainaugurowały bieg na 1 km.

– Jeżeli chcemy być społeczeństwem zdrowym i odpornym, to medycyna przychodzi w sukurs. Dzięki szczepieniom wyeliminowaliśmy zagrożenie różnymi chorobami. Trzeba jednak przypominać o znaczeniu szczepień, bo te choroby mogą wrócić – mówiła podczas wydarzenia minister Barbara Nowacka.

Minister zdrowia przekonywała o wartości szczepień.

– W odpowiedzi na dezinformację i fake newsy na temat szczepień, musimy jeszcze więcej i głośniej mówić o korzyściach płynących ze szczepień. W końcu to jedno z największych osiągnięć medycyny. Zaufajmy szczepieniom! – apelowała minister zdrowia Izabela Leszczyna.

Akcja odbyła się pod honorowym patronatem ministra edukacji oraz ministra zdrowia, jej głównym celem było zwrócenie uwagi na korzyści wynikające z terminowych szczepień, a także wzmocnienie kondycji zdrowotnej dzieci.

Na uczestników spotkania czekały atrakcje, m.in. wyścigi biegowe. Poza tym gry, quizy oraz zajęcia i warsztaty przygotowane we współpracy z Główną Inspekcją Sanitarną, Narodowym Instytutem Zdrowia, Ministerstwem Edukacji Narodowej, Ministerstwem Zdrowia, oraz licznymi organizacjami pozarządowymi.

Organizatorami wydarzenia na PGE Narodowym była Fundacja Instytutu Matki i Dziecka (FIMiD) oraz przedstawicielstwa Biura Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Biura UNICEF ds. Reagowania na Potrzeby Uchodźców w Polsce.

Więcej informacji na temat szczepień na www.szczepienia.info

Źródło: MEN
Print Friendly, PDF & Email