Akademia+60: Świątecznie na koniec

Fot. Mateusz Misztal
dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav
sdr
dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav

Seniorzy po raz ostatni uczestniczyli w zajęciach w ramach projektu „Akademia+60”. Dzisiejsze spotkanie w CSE „Światowid” za sprawą warsztatów rękodzieła sprawiło, że można już było poczuć świąteczny klimat.

Wszystko za sprawą stroików, które w CSE „Światowid” wykonywały seniorki w ramach projektu „Akademia+60”.

– Warsztaty odbywały się w ramach projektu „Akademia+60”. Były to warsztaty rękodzieła, rzemiosła. Chodziło nam o to, by wpleść je w życie codzienne. W ramach tych warsztatów seniorki uczyły się takich technik jak tkactwo, robiły różnego rodzaju stroiki, haftowały, filcowały, robiły ekologiczne detergenty domowej roboty. Są to umiejętności i wiedza, którą mogą wnieść do swojego życia – mówi Anna Dukszta, instruktor rękodzieła w CSE „Światowid”. – Dzisiejsze zajęcia miały już klimat świąteczny. Robiliśmy stroiki, takie rustykalne, naturalne na bazie wianków, które były wykonane ze styropianu, rozdawaliśmy jutę i inne różnego rodzaju materiały. Stroiki można powiesić na drzwiach lub postawić na stole.

Cały projekt „Akademia+60” obfitował także w wiele różnych innych form aktywizacji seniorów.

– Celem projektu „Akademia+60”, który realizowaliśmy w „Światowidzie” była aktywizacja seniorów, pokazanie nowych form, które pomogą im otworzyć się, wyjść z domów – mówi Dagmara Behrendt-Nowicka, specjalista ds. organizacji imprez w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. – W całym cyklu naszego projektu odbywały się zajęcia artystyczne „Zrób to sam”, zajęcia języka angielskiego z elementami teatru, joga śmiechu, zajęcia filmowe. Był też cykl „Senior w sieci”, gdzie seniorzy mogli zapoznać się z portalem społecznościowym Facebook, zakładaniem konta bankowego przez internet. Zapoznawaliśmy też seniorów ze smarfonami i instalowaniem aplikacji, mówiliśmy również o bezpieczeństwie w sieci – dodaje.

W ramach projektu realizowane były również warsztaty „Arteintegracja”, których celem była aktywizacja życia kulturalnego oraz integracja międzypokoleniowa w wybranych czterech pobliskich wsiach województwa warmińsko–mazurskiego: Rogajny, Suchacz, Milejewo i Słobity.

Na zakończenie projektu zorganizowane zostaną Targi Seniora (grudzień). Poza prezentacją efektów warsztatów w przestrzeni Targów przygotowane zostaną stoiska dla przedstawicieli lokalnych firm i instytucji, których oferta skierowana jest do seniorów (porady prawne, zdrowotne, oferta kulturalna, turystyczna).

Kliknij w zdjęcie główne, by obejrzeć fotorelację z wydarzenia.
Print Friendly, PDF & Email