Zdalni Mikołaje z PWSZ Elbląg

Zdalni Mikołaje z PWSZ Elbląg
Fot. PWSZ Elbląg / arch.

Okres Świąt Bożego Narodzenia, niezależnie od panującej na świecie pandemii, jest czasem wyjątkowym. Ten wyjątkowy czas na niesienie pomocy postanowili, już po raz trzeci, wykorzystać elbląscy Żakowie z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu.

Rokrocznie Rada Studentów we współpracy z władzami uczelni organizuje „Mikołajkowy Lunch” – drobny poczęstunek dla społeczności akademickiej, z którego dochód sprzedaży zostaje przekazywany na podopiecznych Elbląskiego Hospicjum im. dr Aleksandry Gabrysiak. Pomysł zrodził się zimą w 2018 roku, jak podkreślają ówcześni przedstawiciele braci studenckiej, pragnęli oni zrobić coś z korzyścią dla potrzebujących i dla studentów. Lunch okazał się strzałem w dziesiątkę, studenci podczas przerw między zajęciami tłumnie korzystali z oferty gastronomicznej przygotowanej przez Radę Studentów.

Fot. PWSZ Elbląg / arch.

Wydawać by się mogło, że rok 2020 postawił pod znakiem zapytania wiele inicjatyw, jednak studenci mimo przeszkód i reżimów sanitarnych postanowili przenieść wydarzenie do sieci. Od 14 grudnia za pomocą mediów społecznościowych (Facebook i Instagram) promują ideę wolontariatu, zbierając datki na podopiecznych hospicjum. Aby wesprzeć studencką inicjatywę, wystarczy przelać dowolną kwotę na numer konta: 21 1090 2617 0000 0006 5200 2942, tytułem przelewu: Mikołajkowy Lunch. Akcja trwa do 18 grudnia 2020 roku.

Więcej informacji na stronie wydarzenia – KLIKNIJ TU.

Print Friendly, PDF & Email