Zumba na kółkach i Aikido po udarze

Zumba na kółkach i Aikido po udarze
Fot. Adminstrator

Od 2006 roku Fundacja Avalon niesie pomoc osobom chorym i niepełnosprawnym w leczeniu, rehabilitacji oraz w różnych innych aspektach życia. Tym razem zaproponowano zajęcia dla osób po udarze i poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Zumba to połączenie tańca, fitnessu i treningu siłowego. Nie wymaga żadnych umiejętności czy wcześniejszych przygotowań. Takie właśnie rozwiązanie zaproponowali członkowie fundacji Avalon dla niepełnosprawnych. Uczestnikiem nowych zajęć może zostać każdy – to dawka pozytywnej energii i dobrej zabawy. Okazuje się jednak, że z pozoru taneczny fitness może być bardzo pomocny, a nawet traktowany jako rodzaj rehabilitacji. Oferta Avalon Active skierowana jest szczególnie do osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Jak zapewniają organizatorzy, zajęcia pozytywnie wpływają na ogólną koordynację, kondycję stawów, wydolność fizyczną oraz na wzmocnienie mięśni. Z pewnością jest to oryginalny i nieco przyjemniejszy sposób na rehabilitację! Pierwsze zajęcia odbyły się już w lutym bieżącego roku, ale chętni wciąż mogą dołączyć. Treningi zumby pod okiem profesjonalnych rehabilitantów i instruktorów odbywają się w Warszawie na ulicy Domaniewskiej 50A.

Należy również wspomnieć o innowacyjnych zajęciach Aikido. Treningi japońskiej sztuki walki odbywają się co poniedziałek w Szkole Podstawowej przy ul. Trzech Budrysów w Warszawie. „Neuroaiki” to innowacyjne rozwiązanie mające nieść pomoc osobom po udarze. To swoistego rodzaju terapia z wykorzystaniem treningów Aikido. Podczas zajęć uczestnicy odbywają ćwiczenia oddechowe, koordynujące obręcze barkowe, ćwiczenia koordynacji bioder, elastyczności, a przede wszystkim ćwiczenia mające na celu zespolenie ze sobą wszystkich składowych narządu ruchu.

Aby wziąć udział w którychkolwiek zajęciach, należy się zapisać poprzez e-mail pr@fundacjaavalon.pl bądź zadzwonić do Fundacji Avalon pod numer 22 349 97 71. Zarówno w przypadku zumby, jak i aikido zajęcia są bezpłatne.

Źródło: fundacjaavalon.pl
Print Friendly, PDF & Email