Dziewczyna z szafy

Niebanalna opowieść o samotności, emocjach i niepełnosprawności. Reżyserski debiut Bobo Koxa to wzruszająca i jednocześnie bardzo humorystyczna historia dwóch braci.

Jack zajmuje się swoim autystycznym bratem Tomkiem. Swoje życie porządkuje według jego potrzeb. Darzy go ogromną miłością, jednak jak każdy człowiek ma chwile zwątpienia i zmęczenia, wynikające z ciągłej opieki. O życiu prywatnym, miłości czy załatwianiu jakichkolwiek spraw nie ma mowy. Jednak Jack postanawia ratować siebie, poszukując partnerki. Chorego brata zostawia pod opieką sąsiadki, ale kiedy takie rozwiązanie przestaje wchodzić w grę, desperacko poszukuje kogoś do pomocy. Zmuszony jest prosić o przysługę kobietę z naprzeciwka – pogrążoną w depresji Magdę. To właśnie ona jest tytułową dziewczyną z szafy. Z czasem okazuje się, że niepełnosprawny intelektualnie Tomek bardzo lubi spędzać z nią czas. Między nimi zaczyna powstawać głęboka więź.

W rolach głównych wystąpił rewelacyjny duet — Piotr Głowacki i Wojciech Mecwaldowski. Dziewczynę z szafy zagrała debiutująca w kinie Magdalena Różańska. Ale nie tylko gra aktorska zasługuje na oklaski, wspaniałe zdjęcia autorstwa Arkadiusza Tomiaka zapierają dech w piersiach

Print Friendly, PDF & Email