Warszawa: S3KTOR – zgłoś najlepsze inicjatywy pozarządowe

Warszawa: S3KTOR – zgłoś najlepsze inicjatywy pozarządowe
Fot. Pixabay

Organizacje pozarządowe podejmują wiele inicjatyw na rzecz warszawianek i warszawiaków, promując m.in. kulturę, aktywny i zdrowy styl życia, czy wspierając potrzebujących. W konkursie S3KTOR do 11 lutego mieszkańcy mogą zgłosić inicjatywy i organizacje, które zrealizowały najciekawsze projekty.

– Warszawa jest miastem pozarządowym. To w naszym mieście jest najwięcej organizacji, które działają w kluczowych dla mieszkańców obszarach – m.in. pomocy społecznej, kultury, opieki nad zwierzętami czy edukacji. Zachęcam warszawianki i warszawiaków do zgłaszania najlepszych ich zdaniem projektów, zrealizowanych w ubiegłym roku – mówi Aldona Machnowska-Góra, dyrektor koordynator ds. kultury i komunikacji społecznej.

Od 2010 roku nagradzane są najbardziej wartościowe przedsięwzięcia realizowane przez organizacje pozarządowe na rzecz Warszawy i jej mieszkańców. W minionych edycjach udział wzięło ponad 1000 organizacji, a mieszkańcy wyrażali swoje poparcie oddając tysiące głosów na ich zdaniem najciekawsze inicjatywy. Wytypowanie najlepszych projektów daje szansę na popularyzację działań podejmowanych przez trzeci sektor.

Do 11 lutego trwa zgłaszanie inicjatyw i organizacji. W tym roku kapituła konkursu wybierze najlepsze projekty 2019 roku w trzech kategoriach: S3KTOR Nowatorski, S3KTOR Programowy i S3KTOR Aktywizujący. Na zwycięzców czekają nagrody finansowe o wartości 10 000 zł. Laureat Grand S3KTOR – nagrody za całokształt, otrzyma 20 000 zł.

Co istotne również warszawianki i warszawiacy w otwartym głosowaniu zdecydują, która inicjatywa otrzyma Nagrodę Mieszkańców. Fundatorem tej nagrody są Tramwaje Warszawskie.

Zgłoś inicjatywę!

Wystarczy wypełnić elektroniczny formularz zgłoszeniowy, który znajduje się TUTAJ.

Można również wypełnić i podpisać kartę zgłoszenia inicjatywy i dostarczyć ją osobiście lub wysłać pocztą do Centrum Komunikacji Społecznej (ul. L. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa), a także mailowo na adres: ngo@um.warszawa.pl. Pełną informację o konkursie można znaleźć TUTAJ.

Do konkursu w trzech kategoriach podstawowych mogą być zgłaszane inicjatywy, które spełniają następujące warunki: realizowane były w 2019 roku, niezależnie od terminu ich rozpoczęcia oraz zakończenia (czyli również projekty wieloletnie), za wyjątkiem inicjatyw nagrodzonych w poprzednich edycjach konkursu; realizatorem były organizacje pozarządowe; realizowane były na rzecz Warszawy i jej mieszkańców.

W przypadku inicjatyw wieloletnich oceniany będzie wyodrębniony etap danego projektu, realizowany od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 roku. Jedna osoba może zgłosić do konkursu kilka inicjatyw. Możliwe jest także zgłoszenie więcej niż jednej inicjatywy danej organizacji pozarządowej – każda z nich będzie oceniana odrębnie.

Do zeszłorocznej edycji konkursu warszawiacy zgłosili inicjatywy, które obejmowały: kampanie i działania społeczne, projekty artystyczne, wydarzenia kulturalne i sportowe dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów – wszystkie te działania realizowane były przez organizacje pozarządowe w 2018 roku. Mieszkańcy poprzez głosowanie on-line wskazali inicjatywę, która otrzymała Nagrodę Mieszkańców. W sumie oddano 3387 głosów, a fundatorem nagrody w tej kategorii były Tramwaje Warszawskie.

Więcej informacji na temat konkursu S3KTOR można zaleźć na stronie ngo.um.warszawa.pl/s3ktor.

Źródło: um.warszawa.pl
Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email