W stronę muzycznej jesieni – EOK inauguruje sezon

W stronę muzycznej jesieni – EOK inauguruje sezon
Fot. Adminstrator

Koleją warszawsko-wiedeńską mogło podróżować rocznie nawet 13 milionów pasażerów. Sala Koncertowa ZPSM mieści wprawdzie skromniejszą liczbę osób, ale muzyczny dystans dzielący stolice Polski i Austrii jest w stanie pokonać w ciągu kilku sekund. Już 22. września udowodnią to – siłą nie byle jakich, bo smyczkowych argumentów – muzycy EOK, którzy uroczyście zainaugurują swój 13. sezon artystyczny.

W podróż usłaną dziełami Mieczysława Karłowicza, Andrzeja Panufnika i Ludwiga van Beethovena Orkiestra wyruszy pod batutami dyrygenckiego duetu Sabrina Stachel-Piotr Jędrzejczyk. W związku zaś z tym, że inauguracja nie może obejść się bez solisty, spod smyczka Macieja Kułakowskiego popłynie pełnia wiolonczelowych emocji. A że mowa o zwycięzcy X Międzynarodowego Konkursu im. Witolda Lutosławskiego, to będziemy świadkami artystycznej uczty dla oczu i uszu.

Do epoki wiedeńskiego klasyka przeniesiemy się za sprawą jego Symfonii nr 4 B-dur op. 60 – choć kompozycja rozpoczyna się z prędkością „czterech nut na kwadrans”, swoim tempem niejednego melomana wciśnie w fotel. Dzięki Koncertowi wiolonczelowemu Panufnika poznamy siłę tkwiącą w geometrii – strukturę dzieła nasunęła kompozytorowi figura w kształcie migdału, mandorla palindromiczna. Z kolei Serenada op. 2 na orkiestrę smyczkową to utwór przesycony oryginalnym, karłowiczowskim liryzmem.

Koncert w niedzielę (22.09.) o godz 18:00. w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu.

Wykonawcy:

  • Maciej Kułakowski – wiolonczela
  • Sabrina Stachel – dyrygent
  • Piotr Jędrzejczyk – dyrygent
  • Elbląska Orkiestra Kameralna w składzie symfonicznym

W programie m.in.:

  • M. Karłowicz – Serenada op. 2 na orkiestrę smyczkową
  • A. Panufnik – Koncert wiolonczelowy
  • L. van Beethoven – Symfonia nr 4 B-dur op. 60
  • Rezerwacje w Biurze Koncertowym i Ratuszu Staromiejskim.

Więcej informacji pod nr tel. 55 237 47 49, lub na stronie: www.eok.elblag.eu,

Koszt biletów: 40 zł (normalny), 30 zł (ulgowy). Warto także sprawdzić zniżki z Elbląską Kartą Dużej Rodziny.

Źródło i fot.: elbląg.eu
Print Friendly, PDF & Email