Jack Botts – muzyczna podróż z Australii. Występ odwołany!

Jack Botts – muzyczna podróż z Australii. Występ odwołany!
Fot. nadesłane

Na kolejne spotkanie muzyczne w ramach Elbląskiego Święta Muzyki zaprasza Stowarzyszenia Kulturalne Co Jest? W środę 2 sierpnia na Przystani Grupy Wodnej nad rzeką Elbląg miał wystąpić Jack Botts, singer-songwriter z Australii. Niestety jak poinformowali Organizatorzy – artysta się rozchorował i nie zagra przed elbląską publicznością.


AKTUALIZACJA

Jak informują Organizatorzy: „Zapowiadany wcześniej Australijczyk, Jack Botts, nie dotrze na polskie koncerty. Wczoraj, po kichnięciu w niego przez wciąż poszukiwanego zagranicznego lekkoducha, rozłożył się jak krokodyl Dundee na piasku i zagorączkował. W tej sytuacji agencja Borówka Music – organizator polskiej części trasy Botta miała do wyboru siąść i płakać lub prędko zadziałać. A że nie lubi siedzieć, zadziałała. Jutro na Przystań Grupy Wodnej, zachowując zbliżone klimaty muzyczne, zapraszamy miłośników ogólnie pojętego singer-songwritingu lub bardziej swojsko pisząc – piosenek”.

W zamian na scenie pojawi się Maks Łapiński. Zagra i zaśpiewa, a potem jeszcze bardziej zagra.


Kilka słów o nieobecnym Jack’u Botts’ie

Znany z nadmorskich, folkowych dźwięków i luźnego podejścia do życia w vanie Jack Botts bardzo szybko zaistniał w świadomości Australijczyków. W ciągu zaledwie kilku lat obecności na scenie przeszedł drogę od stolarza przez kierowcę busa aż do pełnoetatowego, wszechstronnie utalentowanego muzyka i jednego z najszybciej rozwijających się artystów w kraju.

W marcu ukazała się debiutancka płyta Jacka o przewrotnym tytule „Sucker For Sunsets” opisywana jako kompilacja śpiewnych wokali i strzelistych gitar, która z pewnością udźwiękowi Wasze lato. Ponadto Botts ma też na koncie 3 EP-ki, w tym świetnie przyjęty mini album „Slow Mornings” (2021), który osiągnął ponad 5 milionów odsłuchań i został doceniony m.in. przez „Rolling Stone”, „The AU Review” i inne media.

Jack Botts niedawno zakończył ogromną, 40-dniową trasę koncertową po Australii, na którą sprzedanych zostało ponad 7000 biletów. Nie inaczej było podczas pierwszej, międzynarodowej trasy po Europie, gdzie z łatwością wyprzedał inauguracyjne koncerty w Londynie. Artysta nie zwalnia tempa, bo jesienią rusza w trasę po Ameryce Północnej, ale zanim to nastąpi… już wkrótce fani usłyszą Jacka Bottsa na kilku koncertach w Polsce. Jeden z nich – właśnie w Elblągu!

JACK BOTTS

  • Przystań Grupy Wodnej (ul. Wybrzeże Gdańskie 12)
  • 2 sierpnia (środa)
  • godz. 20:00
  • wstęp wolny

***

Koncert realizowany jest w ramach zadania Elbląskie Święto Muzyki część II finansowanego z Budżetu Obywatelskiego przez Samorząd Miasta Elbląg

*** 

Fot. nadesłane
– Wrodzona wyjątkowość przypominająca Eda Sheerana, gdyby z deską surfingową zmierzał do Byron Bay. – Rolling Stone
– To potężne, a jednocześnie urocze indie-folkowe brzmienie szybko wpadło w ucho i potwierdziło, że Jack Botts to artysta, na którego warto mieć oko. – Pilerats
– Kojąco skomponowane melodie otulone jego łatwym w odbiorze stylem. – Like Velvet
Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest?
Print Friendly, PDF & Email