Toruń: Kolędy dla Fundacji Ducha

Toruń: Kolędy dla Fundacji Ducha
Fot. Adminstrator

19 grudnia do wspólnego kolędowania zaprosiła Fundacja Ducha. Coroczny koncert pamięci Stanisława Duszyńskiego odbył się w Kościele Garnizonowym przy ulicy św. Katarzyny.

Na koncercie pojawili się między innymi przedstawiciele i podopieczni Fundacji Ducha na Rzecz Rehabilitacji Ruchowej Osób Niepełnosprawnych oraz gospodarz miasta prezydent Michał Zaleski.

– Dzisiejszy koncert to takie wyjątkowe zgromadzenie wokół członków i przyjaciół Fundacji Ducha. Ma ona bogactwo serca, które jej zostawił Stanisław Duszyński. Wspominamy go jako człowieka niesłychanie pogodnego, gotowego nieść pomoc i mówiącego o tym, że ci najsłabsi potrzebują najwięcej – powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski. – Myślę, że z dumą spogląda dziś na swoją Fundację, która w odnowionych budynkach pomaga wielu niepełnosprawnym. Życzę państwu błogosławionych i zdrowych świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego nowego roku.

– Nasza Fundacja została założona w 1992 roku przez Stanisława Duszyńskiego, który czternaście lat temu niespodziewanie od nas odszedł – powiedziała Jolanta Żydołowicz, prezes Fundacji Ducha. – To, co pozostawił po sobie, działa dalej. Fundacja wciąż zajmuje się osobami niepełnosprawnymi i ich rehabilitacją. Mam nadzieję, że przed nami kolejne udane lata. Z radością dostrzegam, jak dużo udało nam się zgromadzić przyjaciół i sympatyków naszych działań. Przez to wspólne śpiewanie kolęd otacza nas dziś świąteczny duch. Życzę państwu przede wszystkim zdrowych, spokojnych i rodzinnych świąt!

Na koncercie zaśpiewali Jacek Beszczyński, Martyna Bielicka, Katarzyna Gucajtis, Michał Hajduczenia, Sylwia Kwasiborska, Agata Maciołek, Robert Matusiak, Ewa Żydołowicz, oraz działający w ramach Młodzieżowego Domu Kultury teatr „Scena Młodych Studio P”.

Mateusz Bąk
Fot. Adam Zakrzewski / torun.pl
Źródło: torun.pl
Print Friendly, PDF & Email