Strajk trwa. Kiedy spotkanie związkowców z prezydentem?

Strajk trwa. Kiedy spotkanie związkowców z prezydentem?
Fot. Rafał Sułek

Dziś w Olsztynie odbyło się posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, dotyczące trwającego strajku w spółce Tramwaje Elbląskie. Prezydenta Witolda Wróblewskiego reprezentowali: wiceprezydent Janusz Nowak oraz Dariusz Ostrowski – dyrektor Departamentu Gospodarki Miasta. W posiedzeniu uczestniczył także dyrektor spółki Tramwaje Elbląskie Andrzej Sawicki.

– Podczas spotkania strony przedstawiły swoje argumenty dotyczące trwającego sporu i żądań związkowców. Wiceprezydent Janusz Nowak poinformował członków Rady o trwających pracach powołanego przez prezydenta zespołu ds. analizy kosztów funkcjonowania komunikacji miejskiej w Elblągu, który szuka możliwości wygenerowania oszczędności w kosztach spółki Tramwaje Elbląskie w najbliższych miesiącach – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Elbląg.

W przyjętym stanowisku Rada zarekomendowała kontynuację rozmów przez obie strony oraz na prośbę związkowców – doprowadzenie do jak najszybszego spotkania przedstawicieli związków zawodowych z prezydentem Wróblewskim. Wiceprezydent Janusz Nowak zadeklarował, że do takiego spotkania dojdzie najpóźniej do najbliższego piątku (tj. do 28 lutego).

Oprac. Red.
Inf nadesłana
Fot. Rafał Sułek
Print Friendly, PDF & Email