Sopot: Święto Trzeciego Maja. Uroczystości pod pomnikiem i zmiana organizacji ruchu

Sopot: Święto Trzeciego Maja. Uroczystości pod pomnikiem i zmiana organizacji ruchu
Fot. materiały UMS

Uroczyste obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja w Sopocie rozpocznie msza święta, która zostanie odprawiona o godzinie 18.00 w kościele pw. św. Jerzego. Po nabożeństwie, około godziny 19.00, nastąpi złożenie wieńców i wiązanek kwiatów pod pomnikiem Martyrologii Mieszkańców Sopotu przy ul. Kościuszki 25. W związku z uroczystością pod pomnikiem, zmieniona zostanie organizacja ruchu na ul. Kościuszki i rozkład jazdy autobusów.

W związku z uroczystościami pod pomnikiem, w środę 3 maja 2023 r., w godz. 18.40-20.30 ulica Kościuszki zostanie dwukierunkowo wyłączona z ruchu (na odcinku Chopina – Władysława IV). Na czas trwania uroczystości zawieszona zostanie obsługa trzech przystanków: „Sopot PKP” 02, „Sopot PKP – Marynarzy” 01 i „Sopot PKP – Marynarzy” 02. Autobusy linii 143 w tym czasie jeździć będą trasą objazdową.

W kierunku krańca Sopot Przylesie/Sopot Sanatorium „Leśnik” 

Autobusy odjeżdżające z przystanku „Oliwa PKP” o godz. 18:29 i 19:14, od przystanku „Sopot Władysława IV” 02 do przystanku „Sopot Sikorskiego” 04, pojadą ulicami: 3 Maja – al. Niepodległości – Sikorskiego. Na trasie objazdu zatrzymają się na przystanku „Sopot PKP – Niepodległości” 01. 

W kierunku Oliwy PKP 

Autobusy odjeżdżające z przystanku Sopot Przylesie/Sopot Sanatorium „Leśnik” o godz. 18:42, 19:18 i 19:55, od przystanku „Sopot Sikorskiego” 01 do przystanku „Sopot Władysława IV” 01, pojadą ulicami: Sikorskiego – al. Niepodległości – 3 Maja. Na trasie objazdu zatrzymają się na przystanku „Sopot PKP – Niepodległości” 02.

Rozkłady jazdy dla linii 143 pozostaje bez zmian.

Print Friendly, PDF & Email