Rugby łamie bariery, czyli I Letni Turniej Rugby

Fot. Małgorzata Oleksiak
Fot. Małgorzata Oleksiak

17 września minął rok ciężkiej pracy i treningów. Właśnie tego dnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 1 w Elblągu odbył się I Letni Turniej Rugby Łamie Bariery. Zawodnicy wystąpili w nowych strojach ufundowanych przez Marszałka Gustawa Brzezina i Warmińsko-Mazurski Okręgowy Związek Rugby.

Na początku młodzi adepci rugby przedstawili pokazową rozgrzewkę prezentując zdobyte umiejętności, a następnie zostały rozegrane trzy mini mecze.

Turniej, wspierany przez Samorząd Województwa Warmińsko Mazurskiego oraz Warmińsko-Mazurski Okręgowy Związek Rugby, odwiedzili znamienici goście: senator RP Jerzy Wcisła, który ufundował platformę do ćwiczeń równowagi oraz Arkadiusz Kolpert z Departamentu Sportu i Rekreacji UM. Wszyscy zawodnicy, trenerzy oraz goście otrzymali pamiątkowe medale. Uczniowie zabrali do domów również piękne prezenty – torby sportowe i piłki do gry w rugby.

– Rugby tag to świetna alternatywa aktywności sportowej dla naszych dzieciaków, ale przede wszystkim możliwość udziału w grze zespołowej, doświadczanie wspólnoty zespołu, drużyny – podkreślają organizatorzy turnieju.

M. Oleksiak
Print Friendly, PDF & Email