(Przed)świątecznie w Elblągu

(Przed)świątecznie w Elblągu
Fot. Rafał Sułek

10 i 11 grudnia w Elblągu odbędą się Świąteczne Spotkania Elblążan. Kilka dni wcześniej, bo już 6 grudnia, uroczyście rozświetlona zostanie choinka, która stoi już na placu katedralnym.

– 6 grudnia o godzinie 17:00 będzie rozświetlenie choinki. Po tym rozświeceniu będzie można przejść na uroczystość do kościoła. To będzie już 6 rocznica, kiedy Elbląg ma patrona św. Mikołaja. Msza będzie koncelebrowana przez księdza biskupa – mówi Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. – Będzie także przejazd motocyklistów w strojach Mikołajów, którzy też chcą ten dzień uroczyście podkreślić – dodaje.

Cztery dni później przyjdzie czas na Świąteczne Spotkania Elblążan. W sobotę i niedzielę (10 i 11 grudnia) o godz. 11:00 ruszy Jarmark Świąteczny.

– Będzie można zaopatrzyć się między innymi w rękodzieła, materiały, które mogą się przydać na przykład na prezent świąteczny. Będzie można także popróbować oryginalnych potraw z różnych stron świata, które mam nadzieję przypadną do gustu – zaznacza Witold Wróblewski.

W trakcie wydarzenia: świąteczny festiwal food trucków, a także kiermasz charytatywny „Budzimy Mikołaja”, na rzecz chłopca, który na początku lutego 2021 roku zakrztusił się winogronem i który dziś wymaga specjalistycznej i niezwykle kosztownej rehabilitacji.

Finansowo i materialnie będzie także można wspomóc czworonogi z elbląskiego schroniska. Ponadto w programie wspólne gotowanie z Elbląskim Klubem Szefów Kuchni, warsztaty i animacje dla dzieci oraz występy artystyczne dzieci i młodzieży.

W niedzielę (11 grudnia) o godz. 15:00 rozpocznie się wigilia elblążan.

Poniżej dokładny program Świątecznych Spotkań Elblążan:

Fot. mat. prasowe
Print Friendly, PDF & Email