Pomogli śpiewająco

Fot. Mateusz Misztal

W środę (21 lutego) sala koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu wypełniła się muzyką i tańcem. Elbląska młodzież – uczniowie szkół oraz zespół Diamenty – zagrali wyjątkowy koncert, którego celem było wsparcie leczenia Anny Koc-Jaśkiewicz, nauczycielki II LO w Elblągu.


KLIKNIJ W ZDJĘCIE GŁÓWNE I ZOBACZ FOTORELACJĘ Z WYDARZENIA

– Ten koncert jest ważny z wielu powodów. Podstawowy cel to oczywiście zbiórka pieniędzy dla naszej nauczycielki, wspaniałej Ani Koc-Jaśkiewicz. Ale ważny jest też dlatego, bo za chwilę zobaczymy pięknych, młodych i niesamowicie uzdolnionych ludzi, których część to są uczniowie naszej szkoły. Jestem z nich ogromnie dumna. Nie tylko dlatego, że są bardzo utalentowani, ale również dlatego, że mają otwarte serca, bo występują tutaj dla celów charytatywnych – mówiła tuż przed rozpoczęciem koncertu Agnieszka Jurewicz, dyrektor II LO w Elblągu. – Chciałabym w tym miejscu podziękować pani Dorocie Leonowicz, która jest duchem i sercem naszego przedsięwzięcia i której kreatywność i niezliczone inicjatywy wolontarystyczne i charytatywne wprawiają mnie w zdumienie, bo właściwie cały czas coś się w szkole dzieje – dodaje.

Na scenie wystąpili wokaliści zespołu Diamenty z MDK w Elblągu, soliści Klubu Pułku Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód, uczniowie II LO im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu, a także kilku innych elbląskich szkół. Taneczne umiejętności zaprezentowali Julia Kawa i Marceli Józefowicz – Mistrzowie Polski w tańcach latynoamerykańskich.

– Jestem zachwycona koncertem i występami tych młodych wykonawców, zarówno wokalistów, jak i tancerzy. To jest bardzo uzdolniona elbląska młodzież. Przedział wiekowy był od 12 do 19 lat, są to więc bardzo młodzi ludzie i w przyszłości mogą to być świetni artyści – zaznaczyła tuż po koncercie Dorota Leonowicz ze Stowarzyszenia Wspierania Edukacji Artystycznej Dzieci i Młodzieży. – Pomysł koncertu pojawił się pod koniec października. Wtedy był organizowany bieg charytatywny dla pani Ani i już wtedy był taki plan, by grupa wokalna wzięła udział w tym wydarzeniu, ale aura nie sprzyjała i odłożyliśmy ten pomysł na inny czas – dodała.

W internecie trwa także zbiórka. Na pomagam.pl można dokonać wpłaty, która wesprze leczenie pani Ani. Zebrano już 65 tys. zł (stan na: 22.02). Ponadto podczas wspomnianego biegu charytatywnego uzbierano 24 600 zł.

– Zbiórka w zasadzie nie ma limitu czasowego, dlatego że finanse są potrzebne, bo jest to długotrwałe leczenie. Część terapii jest opłacana przez NFZ, ale częściowo pani Ani musi też opłacać z własnych pieniędzy i jest to ogromny wydatek. Całość kwoty, którą chcielibyśmy uzbierać to jest ok. 300 tys. złotych. Udało się już zebrać duże pieniądze, natomiast cały czas niewystarczające, by zakończyć nasze starania – mówi Dorota Leonowicz. – Myślę, że będą kolejne akcje, być może w okolicach Wielkanocy uda nam się zorganizować jakiś kiermasz książek. W dużej mierze w te działania są włączani uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego, w tym uczniowie z koła wolontariatu, więc myślę, że kolejne pomysły będą się rodzic i będziemy działać – dodaje.

Przychód ze sprzedaży biletów zostanie w całości przeznaczony na pomoc pani Ani w walce z chorobą.

Współorganizatorzy i Przyjaciele Koncertu:

  • II LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu
  • Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu
  • Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu
  • Klub Pułku Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny – Wchód
  • Szkolne Koło Wolontariatu II LO w Elblągu
  • Zespół Diamenty
  • Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Artystycznej Dzieci i Młodzieży w Elblągu
Print Friendly, PDF & Email