Pomogą śpiewająco

Pomogą śpiewająco
Fot. Mateusz Misztal / arch. redakcji

Uczniowie, ich rodzice, nauczyciele i absolwenci II Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu pokazali już, że razem można więcej. W październiku pomagali na sportowo – teraz pomogą śpiewająco. Wszystko to dla jednej z nauczycielek, która walczy z nowotworem.

Pierwszy, bardzo spontaniczny, odruch dobra i chęci wsparcia miał miejsce pod koniec października w Bażantarni. Zorganizowano wówczas bieg, marsz, rajd rowerowy i licytację… dosłownie wszystkiego, bo nie chodziło o to, co jest licytowane, a dla kogo. Zebrano 24 600 zł.

Anna Wawrzyniak, jedna z organizatorek tamtego wydarzenia zapowiedziała, że będą kolejne. I tak oto, w grudniu odbył się świąteczny kiermasz, a już niebawem czas, by pomóc śpiewająco.

21 lutego w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu odbędzie się charytatywny koncert „Pomagamy śpiewająco” dla Anny Koc-Jaśkiewicz, nauczycielki II LO, która zmaga się z nowotworem.

Na scenie wystąpi zespół Diamenty, a także soliści Klubu Pułku Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny – Wschód. Pojawią się również uczniowie II LO w Elblągu – uczestnicy The Voice Kids. Wystąpią też Julia Kawa i Marceli Józefowicz – Mistrzowie Polski w tańcach latynoamerykańskich.

Bilety cegiełki w cenie 35 zł, można nabyć w sekretariacie II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu, a także pod numerem telefonu: 502 751 047 lub 609 449 700.

Cały przychód z cegiełek na koncert przeznaczony będzie na pomoc dla Anny Koc-Jaśkiewicz.

Współorganizatorzy i Przyjaciele Koncertu:

  • II LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu
  • Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu
  • Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu
  • Klub Pułku Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny – Wchód
  • Szkolne Koło Wolontariatu II LO w Elblągu
  • Zespół Diamenty
  • Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Artystycznej Dzieci i Młodzieży w Elblągu
Print Friendly, PDF & Email