Pola Nadziei 2023

Pola Nadziei 2023
Mat. prasowe

W ramach akcji „Pola Nadziei”, już niedługo planowanych jest wiele działań na rzecz Hospicjum Elbląskiego, w tym kwesty w sklepach, plastyczne zajęcia edukacyjne, kwesty pod kościołami oraz IV Bieg i Marsz Nadziei w Bażantarni, który odbędzie się 14 maja.

– Halo, Kochani, nasza droga Społeczności! Potrzebujemy Waszej uwagi i zaangażowania. Komentujcie, lajkujcie, udostępniajcie, zapisujcie się, bądźcie, bo robimy DOBRO! – apelują organizatorzy akcji.

W wyniku ostatniej akcji POLA NADZIEI 2022, zakupiony został niezbędny dla pacjentów sprzęt medyczny za ponad 70 000 złotych.

POLA NADZIEI to nie tylko okazja do wsparcia hospicjum, ale również doskonała lekcja empatii i solidarności. Co roku zaangażowanych jest ponad 500 wolontariuszy, którzy chętnie poświęcają swój czas i energię dla dobra innych. Warto przypomnieć, że pierwsza akcja odbyła się w Elblągu w 2004 roku.

Organizatorzy serdecznie zachęcają do wzięcia udziału w tej wspaniałej akcji. Zapisy na Bieg i Marsz Nadziei już ruszyły, a na terenie Elbląga i okolic nie zabraknie miejsc, gdzie można nabyć żonkile i wesprzeć akcję.

Kolejne wydarzenia w ramach akcji, to:

  • 22 kwietnia – kwesty w sklepach: Leclerc, Kaufland, C.H. OGRODY;
  • 22 kwietnia – plastyczne zajęcia edukacyjne, realizowane przez Bibliotekę Elbląską, którym towarzyszyć będzie kwesta na terenie Ogrodów;
  • 23 kwietnia – kwesty pod kościołami;
  • 14 maja – Bieg Nadziei, Marsz Nadziei i Rodzinny Piknik w Bażantarni.

Organizatorzy apelują i zachęcają – Dołączajcie do nas i pomóżcie nam zrealizować cel PÓL NADZIEI 2023! Niech żonkile niosą nadzieję! – i dodają – Nie czekajcie na ostatnią chwilę! Zapisujcie się na bieg i marsz!

Link, pod którym można zapisać się na bieg i marsz, dostępny jest TUTAJ.

Fot. mat. prasowe
POLA NADZIEI 2023 otrzymały patronat honorowy Prezydenta Miasta Elbląga oraz Nadleśniczego Nadleśnictwa Elbląg.
Źródło: Hospicjum Elbląskie
im. dr Aleksandry Gabrysiak
Print Friendly, PDF & Email