Sportowcy promują Białystok

Sportowcy promują Białystok
Fot. Marcin Jakowiak

Natalia Maliszewska, Patrycja Maliszewska oraz Rafał Czuper zostali kolejnymi Ambasadorami Sportu Białostockiego w 2023 roku. Zawodnicy poprzez swoje wyniki sportowe, obecność na arenach międzynarodowych oraz liczne sukcesy mają promować Białystok w kraju i za granicą.

Uczestnikiem konkursu „Ambasador Sportu Białostockiego” mógł być sportowiec reprezentujący białostocki klub, który brał udział w Igrzyskach Olimpijskich, Igrzyskach Paraolimpijskich lub był medalistą Mistrzostw Świata. Ambasadorzy będą promować Białystok w swoich relacjach z imprez sportowych, wywiadach i podczas innej aktywności, a także w mediach społecznościowych.

– To już czwarta edycja tego konkursu. Cieszę się, że ten projekt okazał się sukcesem. Dzięki niemu możemy sportowców objąć opieką i wsparciem, a to pomaga im odnosić fantastyczne sukcesy. Ważne jest to, że powiększa się grono zawodników, których jako Miasto wspieramy – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

Budżet tegorocznego konkursu wyniósł 210 tys. zł. Zawodnikom, z którymi dziś (22 marca) zawarto umowy promocyjne, przyznano łącznie 75 tys. zł. Natalia Maliszewska otrzymała 50 tys. zł, Patrycja Maliszewska 10 tys. zł, Rafał Czuper – 15 tys. zł. Miesiąc temu takie umowy zawarto już z Wojciechem Nowickim, Natalią Kaczmarek i Marleną Granaszewską, a wkrótce otrzyma ją kajakarka Sylwia Szczerbińska.

UM Miałystok

***

Rafał Czuper jest jednym z najbardziej utytułowanych zawodników paratenisa stołowego na świecie – od wielu lat uczestniczy w najważniejszych imprezach w Polsce i na Świecie. Ten poruszający się na wózku sportowiec, ma na swoim koncie medale Mistrzostw Europy, Mistrzostw Świata i Igrzysk Paraolimpijskich (Tokio indywidualnie srebro oraz zespołowo brąz; Rio de Janeiro indywidualnie srebro). Znany jest również z zaangażowania społecznego, m. in. odbywa liczne spotkania z dziećmi. Rafał Czuper odznaczony jest Srebrnym Krzyżem Zasługi (2016) i Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2021).

przyp. red.
Print Friendly, PDF & Email