Oddział chorób zakaźnych przenosi się do Gdyni

Oddział chorób zakaźnych przenosi się do Gdyni
Fot. Kamil Złoch

Oddział chorób zakaźnych z pododdziałami leczenia nabytych niedoborów odporności oraz obserwacyjno-zakaźnym, który dotąd funkcjonował w Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku, zmienia lokalizację. Od poniedziałku, 23 stycznia od godz. 12.00 działa w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni (budynek nr 9).

Oddział chorób zakaźnych dla dorosłych pacjentów będzie się teraz mieścić w Gdyni. Przenosi się do wyremontowanych pomieszczeń Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni (ul. Powstania Styczniowego 1). Uwaga: oddział chorób zakaźnych dla dzieci oraz poradnie przyszpitalne nadal będą działać w szpitalu przy ul. Smoluchowskiego 18 w Gdańsku.  

23 stycznia rano pacjenci przebywający w gdańskim szpitalu zastali przetransportowani do Gdyni. Do godz. 12.00 pacjenci zgłaszający się na izbę przyjęć szpitala zakaźnego w Gdańsku zostali przyjęci. Natomiast pacjenci, którzy będą potrzebować konsultacji lekarza z zakresu chorób zakaźnych lub będą wymagać przyjęcia na oddział zakaźny po godz. 12.00, powinni się zgłaszać wyłącznie na izbę przyjęć Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni (budynek nr 3) – tel. (58) 72 60 310/ (58) 72 60 280.

Szpitale Pomorskie informują, iż w związku ze zmianami opiekunowie małych pacjentów, którzy chcą skorzystać z konsultacji lekarza pediatry z zakresu chorób zakaźnych, powinni kierować się bezpośrednio na oddział zakaźny dla dzieci (piętro V) – wejście przez bramę główną szpitala przy ul. Smoluchowskiego 18 (kontakt: (58) 341 40 41 wew. 253).

Print Friendly, PDF & Email