Kraków: Zgłoś swój pomysł do „Banku Pomysłów”

Kraków: Zgłoś swój pomysł do „Banku Pomysłów”
Fot. mat. prasowe

Masz pomysł na jeszcze lepszy Kraków? Stworzenie nowych miejsc rekreacji, organizacja wydarzeń kulturalnych, możliwość spędzania wolnego czasu, stacje napraw rowerów, budowa chodników czy przejść dla pieszych? Chcesz podpowiedzieć innym co można zrobić w Twojej okolicy? Właśnie dla takich osób, jak Ty powstał „Bank Pomysłów”.

Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia wraz z Wydziałem Geodezji UMK przygotował aplikację o nazwie „Bank Pomysłów”, w której mieszkańcy mogą zgłaszać propozycje zmian we wspólnej przestrzeni miejskiej. Są one potem widoczne w formie ogólnodostępnej mapy z zaznaczonymi punktami zawierającymi krótkie opisy pomysłów i oczekiwań nadesłanych przez mieszkańców. Co ważne, z przesłanych pomysłów skorzystać może każdy zainteresowany stworzeniem propozycji zadania w ramach budżetu obywatelskiego miasta Krakowa, jak również w ramach inicjatywy lokalnej.

Zgłoś swój pomysł

„Banku Pomysłów” to narzędzie umożliwiające zebranie pomysłów mieszkańców, które mogą stać się pierwszym krokiem zmian w Twojej okolicy. Po więcej wejdź na obywatelski.krakow.pl.

UM Kraków
Print Friendly, PDF & Email