Muzyczna sobota z Lazarusem [ZDJĘCIA]

Stare Miasto po raz kolejny w ostatnim czasie wypełniło się muzycznymi emocjami. Tym razem za sprawą Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych i Starszych, który został zorganizowany przez Elbląskie Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej LAZARUS. Kliknij w zdjęcie główne i obejrzyj naszą fotorelację z wydarzenia.

– Za nami trzeci Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Starszych i Niepełnosprawnych. Każda edycja uczy nas czegoś nowego. Są z nami zespoły, które bardzo fajnie prezentują swoją twórczość – mówi kierownik ŚDS Lazarus Paweł Gołębiewski. – Chodzi o to, by osoby niepełnosprawne, które czasem siedzą w domu, a mają ukryte swoje bardzo różne talenty, mogły się zaprezentować i integrować.

Jak podkreślają organizatorzy, zespoły uczestniczące w Przeglądzie w kolejnych edycjach imprezy zmieniają się. Ze względu na okres wakacji w tym roku zabrakło tych, które działają przy warsztatach terapii zajęciowej. Na scenie pojawiło się jednak aż 12 zespołów wokalno-instrumentalnych.

Swoje umiejętności zaprezentowali: Tolkmiczanki, Lazurki, Sentyment, Gronowiacy, Marianki, Fale, Łączymy Pokolenia, Uśmiech, Radość, Ale Babki, Najarane oraz Nefryt.

Jak zaznaczają organizatorzy przyszłoroczna edycja Przeglądu Twórczości Artystycznej najprawdopodobniej przeniesiona zostanie na maj. Elbląskie Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej LAZARUS zachęcało dziś także do uczestnictwa w zajęciach organizowanych w placówce.

Jest wiele warsztatów, które proponujemy w Lazarusie. Są warsztaty kulinarne, florystyczne, komputerowe i wiele, wiele innych. Serdecznie zapraszam do udziału w spotkaniach integracyjnych, jak i wspomnianych zajęciach do Lazarusa na ulicę Skrzydlatą – mówiła dyrektor Stowarzyszenia Lazarus Jolanta Gołębiewska, podczas oficjalnego otwarcia dzisiejszego wydarzenia.

W trakcie kilkugodzinnego muzycznego spotkania była także m.in. okazja do tego, by wraz z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Elblągu dokonać pomiaru ciśnienia tętniczego krwi, a najmłodsi mogli pomalować sobie twarz wraz z animatorką „Wszystko GRA”, Aleksandrą Grajewską.

Print Friendly, PDF & Email